Prezenty też moga być ozdobą choinkową! Oto kilka przydatnych pomysłów na pakowanie podarunków!

Sposoby na pakowanie prezentów
Fot. Pinterest

Kto powiedział, że tylko wnętrze prezentów się liczy? Istnieje mnóstwo sposobów na niepowtarzalne pakowanie podarunków. Dzięki temu mogą dodatkowo służyć jako dekoracja świąteczna! Wiele osób korzysta z profesjonalnych usług (np. w centrach handlowych), które zajmują się pakowaniem. Cena za jeden prezent wynosi średnio 6 zł. Część z nas jednak samodzielnie podejmuje się tego świątecznego rytuału. Nie oznacza to wcale, że musimy posiadać niezwykłe umiejętności! Istnieje kilka naprawdę prostych sposobów na zachwycające opakowania!

 

POLECAMY: „Kevin sam w domu”, „Grinch” i... Oto 10 najlepszych świątecznych filmów wszech czasów, które trzeba zobaczyć! EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba, Piotr Wojtasik

Szary papier

 

Sposoby na pakowanie prezentów
Fot. Pinterest

 

Tak niepozorny, a tak efektowny! Szary papier tworzy świetne tło dla rozmaitych ozdób. Pudełkowe prezenty wystarczy owinąć w szary papier i zacząć prawdziwą zabawę! Dobrym pomysłem jest pofarbowanie szyszek na np. złoty kolor - podczas Świąt wszystko musi się świecić! Tak ozdobną rzecz możemy przywiązać do prezentu wstążką lub sznurkiem. By utrzymać wszystko w jednej kolorystyce, do pozostałych podarunków możemy dołączyć np. złote bombki. Dobrze prezentują się także gałązki choinkowe czy laski cukierki.

 

Rożki i gwiazdy

 

Sposoby na pakowanie prezentów
Fot. Pinterest

 

To kolejny prosty sposób na upominki. Wystarczy zwinąć kwadratową kartkę w "rożek", do którego włożymy, w zależności o wielkości, świąteczny podarunek. Te mniejsze można zawiesić na choince (lub w innych miejscach w domu) i zorganizować poszukiwania dla najmłodszych! Niewielkie przedmioty można także zakleić z obu stron papierowymi gwiazdami - wyglądają zjawiskowo pod choinką!

 

 

Wełniane opakowania

 

Sposoby na pakowanie prezentów
Fot. Pinterest

 

W końcu znaleźliśmy użytek dla zalegających na dnie szafy swetrów! Dlaczego nie opakować nimi świątecznych prezentów? W tym przypadku polecamy formę pudełkową. Wystarczy wyciąć odpowiedni kawałek wełnianego swetra i związać go kokardą. Ewentualnie można też zszyć łączące się krawędzie i ozdobić go pomponami. Nic prostszego, prawda?

 

 

Ozdobne litery

 

Sposoby na pakowanie prezentów
Fot. Pinterest

 

Zamiast podpisywać prezenty na dołączonej kartce, można dołączyć ozdobne inicjały. Wystarczy wyciąć kartonową literę, posmarować jej powierzchnię klejem i posypać kolorowym brokatem - et voila! Taki sposób świetnie sprawdzi się przy prezentach zapakowanych w szary papier. Wystarczy dobrać do tego ozdobą wstążkę i np. laskę cynamonu!

 

Zobacz także: Lubicie świąteczne zakupy? Zobaczcie najpiękniejsze świąteczne witryny sklepowe!

 

Pakujesz prezenty samodzielnie czy korzystać z profesjonalnych usług w galeriach handlowych?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE