VIVA! Tylko u nas

Święta idealne tylko z Małgorzatą Rozenek-Majdan! Poznajcie 5 porad na perfekcyjne Boże Narodzenie.

Marta Roszewska 9 grudnia 2017 13:00
Nowa strona Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. Instagram @m_rozenek

Ruszyła już oficjalna witryna internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan (www.rozenekmajdan.com)! Perfekcyjna Pani Domu na swojej stronie zdradza nam sekrety idealnego prowadzenia domu, doradza jak ubrać się na specjalne okazje, a także dzieli się kulinarnymi przepisami. Z artykułu powitalnego dowiadujemy się, że pojawiające się na stronie posty mają być odpowiedzią na liczne pytania jej fanów. Aktualne wpisy dotyczą zbliżającego się Bożego Narodzenia. Małgorzata doradza czytelnikom jak urządzić wymarzone święta i nie dać się zwariować! Sprawdziliśmy, co ciekawego możemy dowiedzieć się z jej strony internetowej! Oto 5 świątecznych porad według Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. www.rozenekmajdan.com

 1. Bezpieczne prezenty

  Najważniejsza zasadą przy robieniu prezentów jest zwracanie uwagi na wiek i osobowość danej osoby. Nasze zaangażowanie znaczy tu o wiele więcej niż najdroższy nawet podarunek. Zbyt drogi prezent, może doprowadzić do niezręcznej sytuacji, w której druga osoba nie będzie wiedziała jak się odwdzięczyć. Warto jest zaplanować zakupy odrobinę wcześniej - przez niepotrzebny pośpiech możemy kupić coś niechcianego. Należy pamiętać, że prezent, który nas zadowoli, niekoniecznie spodoba się komuś innemu, dlatego miejmy na uwadze potrzeby i zainteresowania tej osoby. Do uniwersalnych prezentów należą: książka, ciekawa ramka na zdjęcia, świeca zapachowa, bon podarunkowy do restauracji, bilety do kina/teatru - najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, z którymi nie jesteśmy mocno związani.

   
 2. Najważniejsze kolędy

  Nie wyobrażamy sobie Świąt bez kolęd. Warto pielęgnować ten zwyczaj ze względu na młodsze pokolenie, które nie zawsze zna ich słowa. Zgodnie z tradycją, kolędować zaczynamy w Wigilię, a kończymy 2 lutego. Dla przypomnienia, Małgorzata podaje 10 najważniejszych polskich kolęd: "Cicha noc", "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", "Lulajże Jezuniu", "Przybieżeli do Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna, cicha", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy śliczna Panna", "Jezus malusieńki".


  Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
  Fot. www.rozenekmajdan.com

   

 3. Jak zaplanować święta, żeby nie oszaleć.


  Ci, którzy nie uczestniczyli nigdy wcześniej w przygotowaniach świątecznych nie zdają sobie sprawy jakiego wysiłku i umiejętności organizacji to wymaga. By móc cieszyć się każdą chwilą z bliskimi należy o wiele wcześniej zaplanować każdy krok przygotowań (według Małgorzaty już 1 grudnia). Najlepiej zacząć od generalnego sprzątania, następnie ustalić budżet, listę gości, a na jej podstawie listę zakupów. Plan wcielamy już 2-3 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Szczegóły na stronie internetowej Perfekcyjnej Pani Domu!

   

 4. Świąteczne stylizacje

  Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
  Fot. www.rozenekmajdan.com  Niezależnie od miejsca, w którym spędzamy święta, jest to doskonała okazja na przygotowanie wyjątkowej stylizacji. Musimy pamiętać, żeby strój nie był zbyt wyzywający, ale też nie ocierał się o office wear. Świąteczny look musi być elegancki i wieczorowy. Bezpieczna czerń świetnie sprawdzi się z połyskującymi elementami - nada to całości oryginalności i sprawi, że stylizacja nie będzie nudna. Małgorzata namawia nas także do wybierania jasnych kolorów (trzeba jednak uważać przy jedzeniu barszczu), dlatego w jej propozycjach pojawiła się także biel.
   

 5. Święta na wesoło

  Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
  Fot. www.rozenekmajdan.com  Nie bierzmy wszystkiego zbyt poważnie! Święta to okres radości, więc czerpmy z niego jak najwięcej. By upamiętnić wyjątkowe chwile, można urządzić rodzinną sesję zdjęciową ze śmiesznymi rekwizytami - to świetna pamiątka oraz frajda dla najmłodszych!


   

Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan zdradzili swoje plany na święta! Gdzie spędzą Wigilię?

Wideo

Paulina Krupińska w szczerej rozmowie o macierzyństwie!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!