NOWY NUMER

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski w VIVIE!: Między nami jest więcej różnic niż rzeczy, które łączą

Piotr Wojtasik 11 stycznia 2017 13:15

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski -  rozmowa z nimi to wyzwanie. I przyjemność płynąca z tego, że ich odpowiedzi są mocne, szczere i niekonwencjonalne.

Żartują, że są nudni i przewidywalni. Nic bardziej mylnego! Łączy ich wybuchowy temperament, silna osobowość i poczucie humoru. Mieliśmy się o tym okazję przekonać, przygotowując okładkę najnowszej VIVY! Wywiadowi, którego udzielili nam Roma Gąsiorowska  i Michał Żurawski towarzyszy sesja zdjęciowa, autorstwa Mateusza Stankiewicza, której kulisy prezentujemy już dziś. Podobnie jak fragmenty rozmowy. 

 

Michał autoironicznie podsumowuje ich pierwsze spotkanie: „Nie przypominam sobie, żeby romantyczny piorun trafił mnie w serce”, ale pięć lat temu zostali małżeństwem. Jak przystało na młodą, nowoczesną i niezależną kobietę Roma oświadczyła się mężczyźnie swojego życia: „Może weźmiemy ślub” powiedziała raczej niż zapytała. „Dobrze” - zgodził się Michał.

 

Pomimo ślubu nadal są jednostkami odrębnymi. Nie cenzurują wzajemnie swoich zawodowych decyzji i zostawiają sobie przestrzeń na to, żeby mieć własne zdanie. Zdarza się, że te „własne zdania” wybuchają i wtedy lecą iskry. Roma komentuje to z rozbrajającym wdziękiem: „Po prostu ja jestem samicą alfa, Michał jest samcem alfa, cały czas trochę siłujemy się na rękę”.

 

- Kłócicie się?

 

Michał: No jasne, że tak. Przecież ja jestem facetem, Roma jest kobietą.

 

Roma: Michał uważa, że kobieta z mężczyzną nigdy się nie dogada.

 

Michał: Nie, że nigdy i na żaden temat. Ale myślę, że generalnie między nami jest więcej różnic niż rzeczy, które nas łączą.

 

Roma. Ja uważam, że kobieta i mężczyzna mogą się porozumieć.

 

Michał: Dwieście tysięcy lat ewolucji homo sapiens temu przeczy. Nasz gatunek tysiące lat podróżował, kobieta była odpowiedzialna za to, żeby siedzieć w jaskini i wychowywać dzieci. W tym czasie ojciec przez tydzień polował i miał zapewnić rodzinie jedzenie.

 

- Dlatego powiedziałeś w programie Azja Expres: „Baby są do rodzenia dzieci, stania przy garach i bycia posłusznym”?

 

Michał: Zdanie wyrwane z kontekstu i zmontowane, bo cała wypowiedź dotyczyła tego, o czym teraz mówię. Przez ostatnie sto lat trwa rewolucja, walczycie o to, żeby być traktowane na równi z mężczyznami...

 

Roma: ... ja nie jestem feministką, nie podłączam się do walki o równość z mężczyznami. No, może jeśli chodzi o płace, to chciałabym, żebyśmy były traktowane na równi.

 

Michał: Ale tolerancja dotyczy obydwu obozów. Nie rozumiem jednej rzeczy, skoro domagacie się równych praw, to dlaczego wymagacie, żeby faceci was przepuszczali pierwsze, podawali płaszcz, przynosili kwiaty, otwierali drzwi i robili tysiące podobnych pierdół?

 

Roma: Drzwi i kwiaty to stereotyp. Chodzi o pracę i wynagrodzenie, o to głównie kobiety walczą od lat, choć w obecnej sytuacji politycznej to już o wiele więcej.

 

Michał: Kiedy konkuruję z dziewczyną i ona wygrywa, mnie to wkurza. Tak mam zakodowane w genach, że dotyka mnie to bardziej niż gdybym przegrał z facetem. 99 proc. mężczyzn na świecie czuje to samo. Czy to świadczy o chamstwie? No, to jestem chamem.

 

Roma: My na szczęście jesteśmy w tym podobni, oboje nie odpuszczamy. Jestem samicą alfa, ty jesteś samcem alfa, cały czas trochę siłujemy się na rękę. Ja mam dosyć duży problem z zaufaniem. Jestem trochę takim psem ze schroniska, typem maksymalnie opancerzonym. Michał też jest opancerzony. Dlatego jesteśmy do siebie bardzo podobni, tak samo potrzebujemy miłości i tak samo nie potrafimy jej tak po prostu przyjąć. Najpierw się spinamy, potem odpuszczamy i tak w kółko.

 

- Teraz bardziej rozumiem dlaczego to Ty oświadczyłaś się Michałowi, a on ochoczo się zgodził.

 

Roma: To była taka sytuacja, że wyczuliśmy się. Spotkaliśmy tę energię, o którą chodzi…

Co tak przewracasz oczami?

 

Michał: Bo sobie przypominam jaki to był fajny okres w naszym życiu.

 

Roma: Nie było dzieci, byliśmy sami, wolni. Teraz Michał jest totalnie rozczarowany, wszystko się zmieniło, jestem inną kobietą. Naprawdę jesteś bardzo nieszczęśliwy ze mną?

 

Michał: Nie, spoko.

 

Roma: Myślisz, że byłoby ci lepiej z kimś innym? To może zastanów się? Jesteś przystojny, teraz w sile wieku, bardzo popularny. Wiesz ile dziewczyn by cię chciało?

 

Michał: Mam ciebie, ty mi wystarczysz.

 

Cały wywiad Beaty Nowickiej z Romą Gąsiorowską i Michałem Żurawskim znajdziesz w najnowszej VIVIE, która do sprzedaży trafi w czwartek 12 stycznia. 

 

 

Polecamy też: Oto nowa dziewczyna Cristiano Ronaldo. Kim jest Georgina Rodriguez?

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!