Viva.pl

Filmowe wspomnienie

Dziś Agata Mróz-Olszewska skończyłaby 35 lat. Co mówiła nam autorka ostatniego wywiadu z siatkarką?

- Miała w sobie duszę sportowca. Podczas choroby dowiedziała się, że jest w ciąży i chciała tę sprawę doprowadzić do końca. Zaraziła mnie swoją wiarą, że jej się uda. Ale się nie udało...  - wspomina Sylwia Borowska, autorka ostatniego przed śmiercią wywiadu z Agatą Mróz-Olszewską. Wraz z Sylwią zapraszamy na chwilę zadumy. - Kiedy spisywałam naszą rozmowę, miałam dreszcze - wspomina dziennikarka. A my mamy dreszcze, oglądając film - wspomnienie o zmarłej siatkarce, żonie i mamie 8-letniej już Lilki. 

Zobacz też: „Historia zatoczyła koło”. Jacek Olszewski wspomina Agatę Mróz EKSKLUZYWNE VIDEO

Niezwykłych wzruszeń dostarcza także wywiad z mężem Agaty Mróz przeprowadzony w pierwszą rocznicę jej śmierci. Jacek Olszewski przeżył ogromną tragedię, ale nie załamał się. Nie mógł, musiał zaopiekować się córeczką, która w chwili odejścia mamy miała zaledwie 2 miesiące. Wywiadowi towarzyszą piękne zdjęcia pana Jacka z roczną wtedy córeczką.
 

Agata Mróz zmarła w wieku miała 26 lat. Jej poświęcenie i miłość do rodziny stały się symbolem, który do tej pory jest upamiętniany. Rozgrywa się jej memoriały, jest także patronką szkół i hali sportowej. W 2012 roku powstał film „Nad życie”, w którym w postać znanej siatkarki wcieliła się Olga Bołądź.

W maju 2008 roku, w najtrudniejszym dla niej momencie życia, i jak się okazało niewiele przed odejściem, sportsmenka udzieliła VIVIE! wywiadu - „Podjęłam walkę o moje dziecko”. Ostatnia rozmowa z siatkarką Agatą Mróz. Dziennikarce VIVY! Sylwii Borowskiej opowiedziała o walce o każdy dzień i szczęściu, jakie daje jej córka.

Przeczytaj też: TYLKO U NAS Jacek Olszewski: „Jestem bogatym człowiekiem, ponieważ miałem swoją wielką miłość”

Wideo

Popek: „Często myślałem, żeby ze sobą skończyć. Alkoholik nie myśli wtedy o córce’’

Polecamy

Top