„To nie jest najłatwiejszy film, ale za to szalenie ważny”. Jowita Budnik o obrazie „Ptaki śpiewają w Kigali” EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Wojtek Klauze, Piotr Wojtasik

Punktualna, zawsze świetnie przygotowana, ale przede wszystkim piekielnie zdolna - tak mówią o niej koledzy i koleżanki z branży. „Ptaki śpiewają w Kigali” to najnowszy film, w jakim mamy okazję podziwiać Jowitę Budnik w jednej z głównych ról kobiecych. Obraz znalazł się w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Polecamy: Świadome kino kobiet i genialne wcielenia Jakuba Gierszała, czyli Festiwal Filmowy w Gdyni 2017 czas zacząć! Jakie obrazy ubiegają się o słynne Złote Lwy?

 

Ptaki śpiewają w Kigali”, czyli historia o...

„Ptaki śpiewają w Kigali” to ostatni film duetu Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Obraz przedstawia konsekwencje ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku. Historia o sensie życia, ukazana z perspektywy tego, co dzieje się po dokonanej zbrodni. To nie jest film historyczny, ale uniwersalny, który idealnie wpisuje się w nasza dzisiejszą rzeczywistość. Nic dziwnego, że został zakwalifikowany do konkursu głównego 42. festiwalu filmowego w Gdyni. Film zyskał ogromne uznanie wśród krytyków filmowych. Został nagrodzony Srebrnym Lwem. Przypomnijmy, że reżyserka Joanna Kos-Krauze ogłosiła, że nagrodę pieniężną przeznaczy na Kulturę Niepodległą. „Ptaki śpiewają w Kigali” otrzymał również nagrodę w kategorii „montaż”, za który odpowiadała Katarzyna Leśniak, oraz w kategorii „Najlepsza rola kobieca” - tu statuetki trafiły do aktorek Eliane Umuhire i Jowity Budnik. 

 

„Ptaki śpiewają w Kigali” to opowieść o polskiej ornitolog ( w roli Anny Keller Jowita Budnik), która pomaga uciec do Polski Claudine (Eliane Umuhire), córce rwandyjskiego ornitologa. Jak zakończy się ich historia?„To nie jest najłatwiejszy film, ale jest szalenie ważny”, mówi o produkcji Jowita Budnik. Dlaczego film wpisuje się w dzisiejsze czasy? Czy Jowita Budnik nie bała się, że przytknie do niej łatka "aktorki jednego duetu"? Zobaczcie nasz wyjątkowy wywiad z aktorką!


Zobacz: Premiera filmu Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krazue "Ptaki śpiewają w Kigali" przyciągnęła gwiazdy. Zobaczcie kto pojawił się w kinie

oraz: Znamy zwycięzców 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

 
 

Pójdziesz na ten film do kina?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE