TYLKO U NAS

"Musimy to obserwować. Dzisiaj rano byłam z nią na SPEKCIE". Ewa Błaszczyk o stanie córki, Oli

Piotr Wojtasik 12 sierpnia 2016 17:45

Z Ewą Błaszczyk spotkaliśmy się na planie sesji do najnowszej "Urody Życia", której kulisy możecie zobaczyć na naszym wideo. W trakcie zdjęć porozmawialiśmy z aktorką też o jej najnowszym filmie -  "Za niebieskimi drzwiami". Spytaliśmy też na co aktualnie zbiera pieniądze jej fundacja Akogo? i jak się czuje pozostająca w śpiączce córka, Ola Janczarska, która niedawno wraz z innymi pacjentami kliniki Budzik, przeszła operację wszczepienia stymulatora mózgu pod kierunkiem japońskiego profesora Isao Mority.

W trakcie rozmowy nie wiedzieliśmy, że kiedy będziemy przedstawiać Wam ten materiał będzie już głośno o wybudzeniu ze śpiączki pierwszego pacjenta poddanego nowatorskiemu zabiegowi - 35-letniego Tomasza, który w maju uległ ciężkiemu wypadkowi. Jak mówi Ewa Błaszczyk, planowanych jest jeszcze 15 zabiegów. Trzymamy kciuki za ich powodzenie! I zachęcamy do wsparcia finansowego fundacji Akogo!. Aktorka mówi, że zainteresowanie zabiegami jest ogromne - na 4 zabiegi planowane pod koniec lipca było 120 kandydatów.

 

Jak się czuje Ola? Wiemy już, że jej stan stopniowo się poprawia. – Widać na jej twarzy wyraz zadowolenia, radości i obojętności. W przypadkach, kiedy coś ją zaciekawi, coś silnie działa na jej emocje, zauważyć też można poszerzanie się źrenic. Jest również mniejsza spastyczność – powiedziała w wywiadzie dr Monika Barczewska, zastępca kierownika kliniki neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, w której Ola przeszła innowacyjny zabieg. W rozmowie z nami Ewa Błaszczyk, podkreślała, że zdrowienie Oli to długi proces i trzeba cierpliwie czekać na efekty. "Musimy to obserwować, rano byłam z nią na kontrolnym SPEKCIE", "najważniejszy jest stan kliniczny", mówiła. Zapraszamy na wywiad z aktorką.

 

Polecamy: Ewa Błaszczyk o rehabilitacji córki: "Mówię jej „dzień dobry”... I ona wtedy zaczyna szybciej oddychać"

 

Czym jest SPECT, o którym mówi Ewa Błaszczyk?

To technika tomografii z dziedziny medycyny nuklearnej, która przy użyciu promieniowania gamma umożliwia tworzenie obrazu przestrzennego aktywności biologicznej dowolnego obszaru ciała pacjenta. W przypadku pacjentów w śpiączce to badanie jest wykorzystywane, by zbadać stopień ukrwienia mózgu.

 

 

 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!