Polka i projektantka mody. Stworzyła modowe imperium. Barbara Hulanicki. EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Wojciech Klauze, Blanka Poksińska, Piotr Wojtasik

„Tworzenie mody to najbardziej obrzydliwa i uzależniająca rzecz na świecie, ale to kocham”, mówi. Była ikoną stylu. Wylansowała pierwszą w świecie sieciówkę, słynną londyńską Bibę. Projektantka mody i architektka wnętrz. Z mężem Stephenem Fitz-Simonem stworzyła w latach 60. modowe imperium. Przyjaźniła się ze Stonesami, Beatlesami i Freddiem Mercurym. W 2012 roku za osiągnięcia projektanckie odznaczona przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego. Kim jest Barbara Hulanicki?

 

Polecamy też: TYLKO U NAS Barbara Hulanicki: „Tworzenie mody to najbardziej obrzydliwa i uzależniająca rzecz na świcie, ale to kocham”

 

Barbara Hulanicki urodziła się w Warszawie, wychowała w Palestynie, gdzie jej ojciec, Wiktor Hulanicki, pełnił służbę dyplomatyczną. Po jego tragicznej śmierci rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii. 

 

Dlaczego czerń i przeciwsłoneczne okulary stały się jej znakiem rozpoznawczym? Jak wspomina lata sześćdziesiąte? Czy jest dla niej „wysoka” i „szybka” moda? Zobacz ekskluzywne wideo z projektantką , zrealizowane podczas jej ostatniej wizyty w Warszawie. 

 

Zobacz też: TYLKO U NAS Jacek Olszewski o stracie Agaty Mróz: „Nikt nie jest przygotowany na śmierć najbliższej osoby”

Czy jesteś fanem lat sześćdziesiątych?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE