URODZINY GWIAZD

Smutne życie Keanu Reevesa: śmierć dziecka, partnerki i najlepszego przyjaciela...

Aktor kończy dziś 54 lata!

Konrad Szczęsny 2 września 2018 19:44

Ma 54 lata a doświadczeniem życiowym mógłby obdzielić co najmniej kilka osób. Keanu Reeves obchodzi dzisiaj urodziny. Nie ma żony, bo po śmierci ukochanej w tragicznym wypadku w 2001 roku obiecał sobie, że do końca życia będzie sam. Jest zaliczany do najlepiej opłacanych aktorów i najzdolniejszych producentów filmowych świata. Ale jego życie osobiste to pasmo nieszczęść. 

Dzieciństwo i młodość Keanu Reevesa

Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze dzieckiem. Ciągłe przeprowadzki: z Bejrutu, w którym się urodził, do Nowego Yorku, później natomiast do Toronto, a co za tym idzie brak stabilności, odcisnęły piętno na jego dorosłym życiu. 

Cierpi na dysleksję i miał ogromne problemy, by przystosować się do życia w szkole. Choć nie uczył się najgorzej, nie dogadywał się zarówno z nauczycielami, jak i rówieśnikami. Ostatecznie w wieku 17 przerwał edukację.

Początki kariery Keanu Reevesa

W tym czasie miał już na koncie pierwsze aktorskie próby, głównie w spektaklach teatralnych. Jego kariera na dobre ruszyła, gdy miał 20 lat, w 1984 roku. Wtedy zaczął zdobywać szlify przed obiektywem kamery, m.in. w... reklamie coca-coli i kanadyjskich produkcjach telewizyjnych.

Do najgłośniejszych ról Keanu Reevesa należą te w „Niebezpiecznych związkach”, „Speed: Niebezpieczna prędkość” z 1994 roku, „Adwokacie diabła” czy wreszcie kreacja Neo w kultowym „Matriksie” z 1999 roku.

Dziś jest uważany za jednego z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia i niezwykle zdolnego producenta filmowego. Jednak jego życie osobiste to pasmo nieszczęść, w które aż trudno uwierzyć...

Nieszczęścia Keanu Reevesa: Śmierć ukochanego przyjaciela

W 2015 roku popularność w sieci zdobył wpis, w którym Keanu Reeves podsumował swoje życie i wszystkie osobiste tragedie, jakie mu się przytrafiły. Co prawda nie było pewności, czy aktor faktycznie był jego autorem (status na Facebooku pisany był w pierwszej osobie liczby pojedynczej), jednak wszystkie wypunktowane wydarzenia faktycznie miały miejsce w życiu aktora.

Pierwsza trauma spadła na niego w 1993 roku. Wówczas to jego bliski przyjaciel, wschodząca gwiazda Hollywood, nazywany Jamesem Deanem nowej ery River Phoenix przedawkował narkotyki w klubie The Viper Room, należącym do Johnny'ego Deppa. Miał zaledwie 23 lata. Dla Keanu Reevesa był to ogromny wstrząs: dwa lata wcześniej uznanie krytyków zdobył film, w którym obaj aktorzy zagrali główne role, „Moje własne Idaho”. 

Nieszczęścia Keanu Reevesa:  Śmierć jedynego dziecka

Sześć lat później, w 1999 roku, na świat miała przyjść jego córeczka Ava Archer Reeves. Niestety, w ósmym miesiącu ciąży partnerka i największa miłość Keanu Reevesa, Jennifer Syme, z którą spotykał się od ponad roku, urodziła martwe dziecko. Dla obojga był to tak ogromny wstrząs i trauma, że krótko potem rozstali się. Jednak najgorsze przyszło 18 miesięcy później...

Nieszczęścia Keanu Reevesa: Śmierć Jennifer Syme

Drugiego kwietnia 2001 roku Jennifer Syme zginęła w wypadku samochodowym. Dzień wcześniej wieczorem pojawiła się na imprezie zorganizowanej w domu Marilyna Mansona. Mimo że bezpiecznie odwieziono ją do domu tuż przed świtem, postanowiła wrócić na przyjęcie. Niestety, wjechała swoim nowym Jeepem w kolumnę samochodów zaparkowanych przy Cahuenga Boulevard w Los Angeles. Wskutek siły uderzenia jej ciało zostało częściowo wyrzucone na zewnątrz - nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, co wykazało śledztwo. Co więcej, w samochodzie znaleziono m.in. silne leki wydawane na receptę (jej matka zeznała policjantom, że córka cierpiała na depresję). Jennifer Syme zmarła na miejscu. Została pochowana obok córki w Westwood Village Memorial Park Cemetery w Los Angeles. Miała zaledwie 28 lat.

Mimo tak wielu życiowych tragedii, które przeżył, aktor nadal wierzy w to, że człowiek może i musi się rozwijać. „Nieważne, co ci się przytrafi w życiu, jesteś w stanie to pokonać! Życie jest warte przeżycia”, przekonuje z mocą. I tego pozytywnego nastawienia życzymy na cały rozpoczynający się dla gwiazdora rok. A Was zachęcamy do obejrzenia galerii, w której sprawdzamy, jak dzisiejszy jubilat zmieniał się przez lata.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha