POŻEGNANIE

Trzydniowa żałoba w Warszawie po śmierci Pawła Adamowicza…

Prezydent Andrzej Duda podjął też decyzję o dniu żałoby narodowej

Konrad Szczęsny 14 stycznia 2019 17:49
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. Dominiki Kulaszewicz/PAP

Ta tragedia wstrząsnęła Polską. W trakcie niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku 27-letni Stefan W. wtargnął na scenę i trzy razy ugodził nożem prezydenta Pawła Adamowicza w okolice serca. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji ratunkowej, przetransportowania do szpitala i operacji, która trwała ponad 5 godzin, polityka nie udało się uratować. Zmarł dzisiaj, informację tę podało TVN24.

Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza dniem żałoby narodowej

Politycy wszystkich partii, gwiazdy, zwykli ludzie – poprzez media społecznościowe do Gdańska płyną kondolencje z całej Polski. Atak nożownika, który miał miejsce 13 stycznia około godziny 19:50 w trakcie 27. finału WOŚP, wstrząsnął nie tylko naszym krajem. Pisały o nim również zagraniczne media.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że przez trzy dni w stolicy będzie obowiązywała żałoba miejska.

„Podjąłem decyzję, że Warszawa uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia. Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji”, poinformował polityk za pośrednictwem Twittera.

Natomiast prezydent Andrzej Duda w trakcie popołudniowej konferencji prasowej ogłosił, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby w całym kraju.

Dziś, w poniedziałek 14 stycznia, w największych miastach w Polsce odbywają się pokojowe protesty przeciwko agresji i przemocy.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Póki co nie podano daty pogrzebu Pawła Adamowicza  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!