O TYM JEST GŁOŚNO

Dwumetrowy wąż boa dusiciel odnaleziony w piwnicy bloku mieszkalnego!

Policja dokonała przerażającego odkrycia

Weronika Kostyra 20 lipca 2018 16:00
Boa dusiciel
Fot. Adobe Stock

Wciąż nie odnaleziono pytona tygrysiego, którego niemal sześciometrową wylinkę znaleziono 7 lipca nad Wisłą nieopodal podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny. Z akcji poszukiwawczej zrezygnowała już straż pożarna, ale kontynuuje ją fundacja Animal Rescue. Tymczasem zupełnie nieoczekiwanie policja otrzymała zgłoszenie o egzotycznym wężu w jednej z piwnic w Jastrzębiu Zdroju. Czy to poszukiwany pyton?

Dwumetrowy boa dusiciel w Jastrzębiu-Zdroju

Na miejscu policjanci zastali w terrarium dwumetrowego boa dusiciela. Odnaleźli go lokatorzy bloku mieszkalnego i przerażeni poinformowali odpowiednie służby. Policja wezwała z kolei specjalistę, który złapał egzotyczne zwierzę i przekazał je do schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju. Teraz trwa ustalanie okoliczności tej niecodziennej interwencji.

Mieszkańcy są przekonani, że gad należał do jednego z ich sąsiadów. Przechowywał on zwierzę w nieodpowiednich warunkach i będzie odpowiadał za naruszenie przepisów ustawy o ochronie przyrody. Jego tożsamość jest znana, ale jeszcze nie został przesłuchany. „Mieszkańcy bali się tego węża, boa dusiciel przebywał przecież po prostu w piwnicy bloku mieszkalnego”, skomentowała rzeczniczka jastrzębskiej policji mł. asp. Bogusława Kobeszko.

Boa dusiciel to najbardziej znany gatunek węża z rodziny dusicieli. Osiąga około 3-4 metry długości i swoje ofiary zabija owijając się wokół nich i dusząc. Następnie połyka je w całości i trawi przez kilka dni, które spędza w ukryciu. Wbrew powszechnej opinii nie jest jednak niebezpieczny dla człowieka, jego pokarm stanowią  małe ssaki, ptaki, płazy, gady. W warunkach hodowlanych karmi się je szczurami, chomikami, świnkami morskimi, królikami i kurczętami. 

Boa dusiciel znaleziony na Śląsku
Fot. slaska.policja.gov.pl

Boa dusiciel znaleziony na Śląsku
Fot. slaska.policja.gov.pl

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!