KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Urodziny księcia George'a to okazja do zarobku. Na czym wzbogaci się rodzina królewska?

Mennica rządowa przygotuje wyjątkowy prezent!

Gabriela Czernecka 22 lipca 2018 08:54

Urodziny księcia George'a, jak przystało na urodziny członka brytyjskiej rodziny królewskiej, zostaną uczczone w wyjątkowy sposób. Książę George urodził się 22 lipca 2013 roku. Pierwsze dziecko Kate i Williama kończy dziś pięć lat i z tej okazji mennica rządowa przygotowała dla małego księcia prezent dla chłopca.

Urodziny księcia George'a

Tegoroczne urodziny książę George spędzi najprawdopodobniej na prywatnej wyspie Mystique na Karaibach, gdzie obecnie przebywa wraz z rodzicami, księżną Kate i księciem Williamem oraz rodzeństwem - księżniczką Charlotte i księciem Louisem. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na świętowanie w spokojnej, rodzinnej atmosferze. 

Choć mało prawdopodobne, że jubilat pojawi się w Wielkiej Brytanii w swoje urodziny to nie znaczy, że kraj nie będzie obchodził jego święta. Brytyjska mennica rządowa postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić urodziny księcia George'a. W jaki sposób? Mennica rządowa  Royal Mint wypuszcza pamiątkowe monety! Sam jubilat również ma otrzymać specjalną monetę o nominale 5 funtów. Będzie ona przedstawiać scenę walki Świętego Jerzego, patrona Anglii, ze smokiem.

Ile kosztuje moneta z okazji urodzin księcia George'a?

Ile muszą zapłacić fani brytyjskiej monarchii, by zdobyć monetę wypuszczoną z okazji książęcych urodzin? Jak podają zagraniczne serwisy, najtańsza wersja dostępna jest na stronie internetowej i kosztuje 13 funtów, czyli około 63 zł. Powstanie także kilka srebrnych monet wartych 82 funty, czyli około 400 złotych. Dla prawdziwych kolekcjonerów i fanów royal family przygotowano z kolei 750 sztuk limitowanych monet wykonanych ze złota, wartych 2500 złotych jedna. Skusicie się? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!