KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Urodziny księcia George'a to okazja do zarobku. Na czym wzbogaci się rodzina królewska?

Mennica rządowa przygotuje wyjątkowy prezent!

Gabriela Czernecka 22 lipca 2018 08:54

Urodziny księcia George'a, jak przystało na urodziny członka brytyjskiej rodziny królewskiej, zostaną uczczone w wyjątkowy sposób. Książę George urodził się 22 lipca 2013 roku. Pierwsze dziecko Kate i Williama kończy dziś pięć lat i z tej okazji mennica rządowa przygotowała dla małego księcia prezent dla chłopca.

Urodziny księcia George'a

Tegoroczne urodziny książę George spędzi najprawdopodobniej na prywatnej wyspie Mystique na Karaibach, gdzie obecnie przebywa wraz z rodzicami, księżną Kate i księciem Williamem oraz rodzeństwem - księżniczką Charlotte i księciem Louisem. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na świętowanie w spokojnej, rodzinnej atmosferze. 

Choć mało prawdopodobne, że jubilat pojawi się w Wielkiej Brytanii w swoje urodziny to nie znaczy, że kraj nie będzie obchodził jego święta. Brytyjska mennica rządowa postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić urodziny księcia George'a. W jaki sposób? Mennica rządowa  Royal Mint wypuszcza pamiątkowe monety! Sam jubilat również ma otrzymać specjalną monetę o nominale 5 funtów. Będzie ona przedstawiać scenę walki Świętego Jerzego, patrona Anglii, ze smokiem.

Ile kosztuje moneta z okazji urodzin księcia George'a?

Ile muszą zapłacić fani brytyjskiej monarchii, by zdobyć monetę wypuszczoną z okazji książęcych urodzin? Jak podają zagraniczne serwisy, najtańsza wersja dostępna jest na stronie internetowej i kosztuje 13 funtów, czyli około 63 zł. Powstanie także kilka srebrnych monet wartych 82 funty, czyli około 400 złotych. Dla prawdziwych kolekcjonerów i fanów royal family przygotowano z kolei 750 sztuk limitowanych monet wykonanych ze złota, wartych 2500 złotych jedna. Skusicie się? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Jak poprawić relację w związku. 5 zasad, których powinnaś przestrzegać!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W nowej VIVIE! seksowna Ewa Chodakowska o miłości, karierze i… planowaniu dziecka!