4 / 10
Copyright @Stock Adobe

Soczi

Największy letni kurort w Rosji położony nad Morzem Czarnym. Pogoda i okolica zachęca do odpoczynku. Dla miłośników ogród botaniczny, który można podziwiać na piechotę i jadąc kolejką linową. Miłośnikom wędrówek polecamy spacer do wodospadów Agurskich. Z położonej na północy dzielnicy Nizhnyaya to ok. 10 km. Trasa wiedzie przez bukowy las wzdłuż wąwozu. Agurskie Wodospady to dwie 30 metrowe kaskady w okolicy Macesty i Chosty. Widok zapiera dech w piersiach.

W słynnym delfinarium zobaczymy białe wieloryby, foki, morsy i oczywiście delfiny. Pokazy akrobatyczne w ich wykonaniu budzą euforię publiczności. Można dyskutować, czy zwierzętom to służy, na pewno jest warte zobaczenia. W największym w Rosji Oceanarium w Adlerze imponujący pokaz zwierząt słodkowodnych (jesiotry!) i słonowodnych – rekinów, płaszczek, muren i koników morskich. Rafę koralową podziwiamy wędrując podwodnym tunelem.

Dla lubiących wodną adrenalinę - aquaparki. W największym, Amfibiusie. zjeżdżalnia „Kamikadze” o wysokości 15 metrów. W Blue Hall pomkniemy tubą o długości ponad 100 metrów!

Emocje piłkarskie rozegrają się na Stadionie Olimpijskim, wybudowanym z myślą o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Stadion ma zadaszone trybuny i mieści 44 tysięcy entuzjastów mistrzostw.

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!