2 / 10
Copyright @Stock Adobe

Kaliningrad

Kiedyś Królewiec, stolica Prus Książęcych, zależnych od króla polskiego jako lenno. Miłośników piłkarskich mistrzostw świata na pewno zainteresuje muzeum i mauzoleum Immanuela Kanta, twórcy filozofii transcendentalnej. Muzeum myśliciela mieści się w katedrze na wyspie Knipawie. Warto też obejrzeć Rynek Centralny, który pełni rolę bazaru i pchlego targu. A najładniejszym i ocalałym z wojny willowym osiedlem miasta jest Amalienau, obecnie leżące w dzielnicy centralnej.

W związku z bliskością Bałtyku Kaliningrad posiada Muzeum Bursztynu w baszcie Dona, gdzie siedem tysięcy eksponatów cieszy oczy. A wśród nich kilkadziesiąt eksponatów odtworzonych z zaginionej słynnej Bursztynowej Komnaty.

Najczęściej odwiedzanym przez turystów jest Plac Zwycięstwa w centrum miasta. Wokół niego centra handlowe, budynek merostwa i świątynie.

Piłkarze będą walczyć o mistrzostwo na Stadionie Kaliningrad na Wyspie Październikowej, który mieści 25 tysięcy widzów, ale na czas mistrzostw zostanie dostawionych 10 tysięcy krzeseł tymczasowych.

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Agnieszka Woźniak-Starak rozprawia się z plotkami na swój temat!