1 / 10
Copyright @Stock Adobe

Petersburg

Petersburg jest mniejszy od Moskwy, ale przyciąga więcej turystów. Miasto portowe, pełne mostów. Warto obejrzeć zwodzony most pałacowy, jeden z symboli Petersburga. Wygląda pięknie, zwłaszcza w czasie białych nocy. Szczęściarze, którzy wykupią nocny rejs i obejrzą otwieranie mostów z poziomu wody. Cały dzień może zająć zwiedzanie Pałacu i Ogródu Peterhof, który położony jest 30 km. od miasta nad Zatoką Fińską. Zbudowany przez Piotra I w XVII wieku jako jedna z letnich rezydencji. Największe wrażenie robi Wielka Kaskada, złożona z dwustu fontann i czterdziestu złotych posągów.

Sobór Sobór Zmartwychwstania Pańskiego został wzniesiony w miejscu, w którym w 1881 roku został śmiertelnie ranny car Aleksander II, który zginął w wyniku zamachu dokonanego przez Polaka Ignacego Hryniewieckiego. Pełna mozaik świątynia uniknęła zniszczenia w czasie II wojny światowej. I dzięki Bogu.

W Petersburgu mecze będą rozgrywane na Stadionie Kriestowskim, największym stadionie mistrzostw, zdolnym pomieścić 68 tysięcy widzów.

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!