Viva.pl

O TYM SIĘ MÓWI

Już niedługo rusza XVII edycja Szlachetnej Paczki! Ty też możesz zostać wolontariuszem!

Już niedługo rusza Szlachetna Paczka! Jeśli chcesz przyłączyć się do tej wyjątkowej inicjatywy, nie czekaj. Działaj! Teraz Ty też możesz zostać wolontariuszem! „Lubisz ludzi? Pokaż to, działaj i wydobądź z nich to, co najlepsze!”, czytamy na oficjalnej stronie akcji.

Zobacz też: Jennifer Lopez, Beyonce, Kim Kardashian przekazują milionowe datki dla ofiar huraganu w Houston. Lista gwiazd rośnie!

Czym jest Szlachetna Paczka?

To nic innego jak ogólnopolski projekt, którego założeniem jest dotarcie do najbardziej potrzebujących osób czy rodzin nieznanym instytucjom pomocowym. Wiedzą o nich tylko najbliżsi sąsiedzi, pani z kiosku czy listonosz. Każdy z nas może zgłosić do programu rodzinę, którą zna i dać jej impuls do zmiany. Każdy z nas może zmienić świat ludzi, którzy każdego dnia walczą o swój los! Akcję zapoczątkowała w 2000 roki grupa duszpasterstwa akademickiego w Krakowie, potem opanowała całą Polskę! Od 2001 roku Szlachetna Paczka przekazała w paczkach równowartość 239 498 499 zł, połączyła 3 900 000 osób. W tym czasie zaangażowało się 11 105 wolontariuszy, a 18 960 osób otrzymało pomoc. To robi wrażenie!

Zobacz też: „Jeden dobry uczynek w tygodniu i…”. Dla Filipa Chajzera pomoc innym to codzienność!

Jak pomagać?

W Szlachetnej Paczce możecie pomagać cały rok! Darczyńcą, dobroczyńcą i wolontariuszem może być każdy. Darczyńca przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Dobroczyńca wspiera akcję finansowo nas finansowo. Wolontariusz dba o to, by paczka dedykowana rodzinie została odpowiednio przygotowana, a następnie w dniu finału dostarcza do potrzebujących. Dzięki ich zaangażowaniu na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich potrzebom. Poza wsparciem materialnym, rodziny otrzymują coś cenniejszego - poczucie, że nie są same.

Do tej pory do akcji przyłączają się osoby publiczne, między innymi: Papież Franciszek, Anna i Robert Lewandowscy, Tomasz Majewski, Agnieszka Radwańska czy Łukasz Piszczek!

Zobacz także: Ten gest Filipa Chajzera poruszył tysiące internautów. Prezenter pomógł spłacić dług powstańcowi 

A Ty? Przyłączysz się?

 

 

Wideo

Przyjaźń, która inspiruje do tworzenia

Polecamy

Top