O TYM SIĘ MÓWI

Na co dzień ratuje życie… Teraz został zatrzymany za zbrodnię, którą przypisano Komendzie!

Kim jest Norbert B.?

Gabriela Czernecka 26 września 2018 11:46
Tomasz Komenda
Fot. East News

W poniedziałek zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie zabójstwa w Miłoszycach, za które przed laty skazano Tomasza Komendę. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie, a sprawa wciąż jest w toku. W ubiegłym roku zatrzymano Ireneusza M, a kilka dni temu Norberta B., który w dniu popełnienia zbrodni miał zaledwie dziewiętnaście lat. Kim jest Norbert B. i jak powiązano go ze sprawą?

Sprawa w Miłoszycach: aresztowano drugiego podejrzanego

W poniedziałek zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie brutalnego gwałtu i zabójstwa piętnastoletniej Małgosi w Miłoszycach. Kim jest Norbert B.? Przed laty był ochroniarzem dyskoteki w Miłoszycach, w której bawiła się nastolatka. Dziś ma 40 lat. Od 2004 roku pracuje jako strażak w jednostce straży pożarnej w Jelczu-Laskowicach. W 2015 roku został awansowany na ogniomistrza, był także starszym operatorem sprzętu specjalnego. Decyzję o aresztowaniu mężczyzny podjęto dziś rano na posiedzeniu aresztowym. Taką informację podał TVN24. 

Podejrzany został zatrzymany na terenie jednostki strażackiej: „Prokuratorzy wytypowali wszystkich mężczyzn, którzy w okresie zdarzenia skończyli 15 lat  i mieszkali w Miłoszycach lub w okolicy. Zostali przesłuchani pobierano od każdego z nich próbki porównawcze do badań genetycznych”, powiedział prokurator Generalny Radosław Sikorski.

Wczoraj na polecenie Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu Norbert B. został  zatrzymany i podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi z Miłoszyc w 1996 roku. Mimo wielu wątków, które jeszcze przed laty łączyły go ze zdarzeniem i mogły mieć związek ze zbrodnią, nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Niestety dopiero teraz powiązano go ze śledztwem. Dlaczego?

Norbert B. odpowiada za zbrodnię w Miłoszycach?

Jak się okazuje Norberta B. wiele łączyło z Małgosią K. Mężczyzna mieszkał nie tylko w tej samej miejscowości co dziewczyna, ale także na tej samej ulicy. Podczas pierwszego przesłuchania przyznał jednak, że jej nie znał i nigdy nie widział… Dlaczego w 1996 roku nie zwrócono uwagi na te nieprawidłowości? Nie wiadomo. Podobno chwilę później mężczyzna przyznał, że kojarzył ją z widzenia. Nikt jednak nie dociekał, z czego wynika zmiana jego stanowiska. W dniu, w którym zamordowano Małgosię sprzedawał bilety wstępu do klubu. Później przyznał, że sprzedawał wówczas piwo za barem. Mężczyzna po raz kolejny zmieniał zdanie - policja oto jednak znów nie dopytywała. 

Wygląda na to, że Norbert B. od samego początku był powiązany ze sprawą. Jak podaje Gazeta Wrocławska nawiązał kontakt z dziennikarką Radia Wrocław (zajmowała się zbrodnią w Miłoszycach) i umówił się z nią w mieszkaniu rodziców ofiary, gdzie udzielił wywiadu. Mężczyzna zdradzał sporo informacji dotyczących tego wydarzenia. Opowiedział m.in. o tym, że na dyskotece był syn lokalnego biznesmena i były policjant, oraz o tym, że co jakiś czas dostaje pogróżki. Gdy rodzice Małgosi powiadomili policję o tym, że mężczyzna może mieć jakieś informacje w sprawie śmierci ich córki, ten, w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafił powiedzieć nic konkretnego. 

Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie, policji i prokuraturze udało się powiązać Norberta B. ze sprawą brutalnego zabójstwa w Miłoszycach. Sąd Okręgowy we Wrocławiu poinformował właśnie o tym, że wpłynął wniosek o tymczasowy areszt dla Norberta B. Oficjalnie to on (prócz Ireneusza M.) jest podejrzany o zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach w 1996 roku. To za tę zbrodnię osiemnaście lat swojego życia przesiedział Tomasz Komenda. Choć w tej sprawie znaleziono już dwóch podejrzanych, śledztwo wciąż jest w toku. 

Tomasz Komenda
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Zbrodnia w Miłoszycach, podejrzany Norbert B.
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/ East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!