Viva.pl

1/6
Copyright @Pinterest
1/6

Nie ma osoby, która nie znałaby Ryana Goslinga, mimo że jego wielka kariera rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Prawdziwą popularność zdobył wcielając się w Noaha Calhouna w przepięknym melodramacie „Pamiętnik”, do którego został zatrudniony ze względu na swoją... brzydotę! W zeszłym roku natomiast zachwycił w nagrodzonym sześcioma Oscarami „La La Land”. Co wiemy o jednym z najprzystojniejszych hollywoodzkich aktorów?

Polecamy też: Dziś zachwyca się nimi cały świat, kiedyś byśmy nawet na nich nie spojrzeli... Zobaczcie szokujące metamorfozy 10 światowych przystojniaków!


Kariera Ryana

Gosling urodził się 12 listopada 1980 roku w kanadyjskim Londonie. Przygodę z show-biznesem zaczął już w dzieciństwie. Wraz z siostrą brał udział w lokalnych konkursach talentów, a gdy miał 13 lat zaczął występować w „Klubie Myszki Mickey” produkowanym przez Disney Channel. Po zakończeniu jego emisji grywał epizody w serialach telewizyjnych („Droga do Avonlea”, „Breaker High” oraz „Młody Herkules”). Na wielkim ekranie zadebiutował w 2000 roku w filmie Boaza Yakina „Tytani”. W kolejnych latach pojawił się w „Fanatyku”, „Śmiertelnej wyliczance” czy „Odmiennych stanach moralności”.

Prawdziwym przełomem, szczególnie dla żeńskiej części publiczności, okazał się film z 2004 roku nakręcony na podstawie książki Nicolasa Sparksa, pt. „Pamiętnik”. Historia relacji chłopaka z niezbyt zamożnej rodziny i bogatej dziewczyny Allie (Rachel McAdams) stała się nowym wyznacznikiem filmów o miłości, a Ryanowi Goslingowi główna rola przyniosła międzynarodową sławę i uwielbienie fanek. Z odtwórczynią roli Allie połączyło go uczucie także w prawdziwym życiu - byli razem do 2008 roku. Dlaczego zagrał w tym filmie? Okazało się, że nie zawdzięczał tego swojej urodzie, a... wręcz przeciwnie! Reżyser, Nick Cassavetes, powiedział mu wtedy: „Chcę, żebyś zagrał tę rolę, bo nie jesteś jak inni młodzi aktorzy w Hollywood. Nie jesteś przystojny, nie jesteś fajny, jesteś zwykłym kolesiem, który wygląda na lekko stukniętego”.


Polecamy też: Czy Ryan Gosling zostanie nowym Jamesem Bondem?

Po tym melodramacie awansował do pierwszej ligi aktorów Hollywood, do kin przyciągając masę fanów. Widzieliśmy go w „Zostań”, „Słabym punkcie” czy „Wszystko, co dobre”. W 2007 roku za rolę w „Szkolnym chwycie” został po raz pierwszy nominowany do Oscara. Jego najbardziej znanymi rolami jest ta w „Kocha, lubi, szanuje” (gdzie zaprezentował swoje wysportowane ciało w pełnej okazałości), „Drive” (na planie tego filmu w 2011 roku poznał swoją partnerkę, Evę Mendez, z którą ma już dwoje dzieci - Esmeralda Amada ma już 3 latka, a Amada Lee 1,5 roku) oraz w zeszłorocznej hitowej produkcji „La La Land”, za którą po raz drugi został nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. Choć nie zdobył jeszcze statuetki jako "Najlepszy aktor", utwór wykonany przez niego w tym musicalu pt. „City Of Stars”, został "Najlepszą piosenką". Zobaczcie niesamowitą metamorfozę Ryana Goslinga w naszej galerii!

2/6
Copyright @Instagram
2/6

3/6
Copyright @Pinterest
3/6

4/6
Copyright @Pinterest
4/6

5/6
Copyright @Pinterest
5/6

6/6
Copyright @Instagram
6/6

Wideo

Popek: „Często myślałem, żeby ze sobą skończyć. Alkoholik nie myśli wtedy o córce’’

Polecamy

Top