Robert Lewandowski w czołówce piłkarzy światowej ligi. Jego wartość to... Ta kwota robi ogromne wrażenie!

Robert Lewandowski, Bayern Monachium, Lewandowski stawki, Lewandowski wartość
Fot. Facebook @Robert Lewandowski

Robert Lewandowski dla wielu fanów i mediów jest najlepszym polskim piłkarzem. Sportowiec odnosi również sukcesy poza granicami kraju: gra na pozycji napastnika w Bayernie Monachium i jest u naszych zachodnich sąsiadów prawdziwą gwiazdą. Ostatnio został doceniony po raz kolejny. W specjalnym rankingu zajął jedno z czołowych miejsc, jeśli chodzi o wartość transferową, która... przyprawia o zawrót głowy!

 

Polecamy też: Tak Anna i Robert Lewandowscy przygotowują się do narodzin córki. Zobaczcie najnowsze zdjęcia

POLECAMY: Anna i Robert Lewandowscy byli sobie przeznaczeni, teraz zostali rodzicami! EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Marcin Ziółko

Wartość transferowa Roberta Lewandowskiego

Niemieckie portale (w tym prestiżowy transfermarkt.de) i dziennik „Bild” szacują, że wartość transferowa Roberta Lewandowskiego wynosi między 75 a 80 milionów euro! Czyni to Polaka najbardziej wartościowym zawodnikiem w Bundeslidze i ósmym na świecie. Została ona obliczona na podstawie rankingów piłkarskich, kwot, jakie za piłkarza płacono w przeszłości oraz oczywiście w oparciu o jego piłkarski dorobek i skuteczność na boisku. Co więcej wartość Roberta Lewandowskiego wciąż rośnie! Dla porównania: Lionel Messi, który wraz z Cristiano Ronaldo plasuje się zazwyczaj na szczycie wszelkich rankingów, wyceniany jest na 120 milionów euro.

 

Warto nadmienić, że gdy Robert Lewandowski przechodził w czerwcu 2008 r. ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań, kwota, jaką wielkopolski klub musiał za niego zapłacić, wynosiła jedynie... 1,5 miliona złotych.

 

Polecamy też: Anna Lewandowska zachwyca w ciąży. Poznaj sekret jej perfekcyjnej sylwetki

 

Czy uważasz, że Robert Lewandowski zasługuje na miano najlepszego polskiego piłkarza?