„W Polsce jest tak, że system sądownictwa zawsze skłania się bardziej w stronę samotnej matki”. Działacz społeczny broni Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski, Viva! 2014, MT
Fot. Robert Wolański

 

Kilka dni temu poruszające słowa Moniki Zamachowskiej obiegły media. Dziennikarka wyznała, że razem ze Zbigniewem mierzą się problemami finansowymi. Wszystko za sprawą alimentów, które aktor co miesiąc wpłaca na konto swojej byłej żony. „Boję się, że pewnego dnia nie starczy nam na jedzenie. Praktycznie wszystko, co mamy, wydajemy na zobowiązania Zbyszka i prawników, a zdarza się, że prosimy o pożyczki znajomych albo rodzinę”,  wyznała nie tak dawno w rozmowie dla jednej z gazet Monika Zamachowska. Małżeństwo spotkała fala krytyki, jednak znalazły się osoby, które stają w obronie Zbigniewa Zamachowskiego!

 

Zobacz też: Poruszające wyznanie Moniki Zamachowskiej: „Boję się, że pewnego dnia nie starczy nam na jedzenie”

 

POLECAMY: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk i... Sprawdźcie, co zdradziły nam gwiazdy „Listów do M. 3” o nowej części kultowego filmu! EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Marcn Ziółko, Piotr Wojtasik

Problemy finansowe Zbigniewa Zamachowskiego

„Od wyprowadzki od niej w grudniu 2011 r. Zbyszek przelał na jej konto ponad 1 200 000 zł”, zdradziła Monika Zamachowska w jednym z tabloidów. Małżeństwo cały swoje życie podporządkowało spłacaniu alimentów.  Zbigniew Zamachowski kilka lat temu rozwiódł się z Aleksandrą Justą. Para wychowywała czworo dzieci. Aktor zgodził się płacić byłej żonie 16 tysięcy alimentów na miesiąc jednak po pewnym czasie sąd zgodził się obniżyć kwotę do 14 tysięcy. Niedawno syn aktora, Tadeusz skończył 18 lat. Zbigniew Zamachowski postanowił ustalić, że będzie mu płacił 2,5 tysiąca miesięcznie. „Po dwóch miesiącach mąż dostał pismo od komornika działającego w imieniu syna. Byliśmy załamani”, relacjonowała Monika Zamachowska w „Na Żywo”. Według informatorów „Faktu” była żona Zamachowskiego uważa alimenty za niewystarczające, a kwota nie zapewni jej dzieciom życia na dawnym poziomie. W efekcie aktor zalega z zapłata 4 tysięcy złotych. Ponieważ jego pensja jest niewystarczająca, by uregulować całą kwotę zaległych alimentów, na jego konto wszedł komornik.

Zobacz też: „Ja tej miłości nie szukałam. Zaskoczyła nas”. Rocznica ślubu Moniki i Zbigniewa Zamachowskich

 

W obronie Zbigniewa Zamachowskiego

W obronie Zbigniewa Zamachowskiego zainterweniował prezes Narodowego Centrum Ojcostwa. Ireneusz Dzierżęga zwraca uwagę na to, że system sądownictwa w Polsce zwykle staje po stronie samotnej matki. Kobiety często wykorzystują ten fakt. „W Polsce jest tak, że system sądownictwa zawsze skłania się bardziej w stronę samotnej matki. Niestety, wiele matek to wykorzystuje”, mówił.

 

Dodatkowo podkreślił, że kwota, jaką wypłaca na rzecz dzieci Zbigniew Zamachowski jest jedną z najwyższych alimentów w kraju. „Spotkałem się kiedyś z wyższymi: prawie 8 tysięcy złotych na dziecko, ale nie była to wielodzietna rodzina, więc suma była mniejsza”, komentuje w rozmowie z „Faktem”. Rzeczywiście przyjęło się, że artystów stać na wszystko, ale astronomiczna kwota 14 tysięcy złotych miesięcznie, dla nich to też ogromny wydatek. „Żądanie takich sum jest ze strony byłej żony niemądre. To robienie psychicznej kaleki z pełnoletniego dziecka, które samo nie będzie miało potrzeby zarabiać”, dodaje.

 

Zobacz też: Trzecia rocznica ślubu Moniki i Zbigniewa Zamachowskich. Tej miłości nikt nie dawał szans

 

Zgadzacie się z jego opinią?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE