Kukuczka, Heinrich, Rutkiewicz, Berbeka.... W najwyższych górach świata zginęło 57. Polaków. EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba, Katarzyna Sielicka

Jerzy Kukuczka, Zygmunt Heinrich, Wanda Rutkiewicz, Maciej Berbeka... W najwyższych górach świata: Himalajach i Karakorum zginęło 57 Polaków. Wielu z nic nigdy nie odnaleziono. Ich grobem często są lodowe szczeliny. 25 stycznia 2018 roku Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli Nanga Parbat. Francuzka została ocalona przez polską grupę ratunkową, a akcja odbiła się szerokim echem w zagranicznych mediach. Marzenie o zdobyciu szczytu Polak przypłacił życiem...

 

Zobacz też: Elisabeth Revol, kim jest alpinistka, która wraz z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła szczyt Nanga Parbat?

Zobacz także: Tomasz Mackiewicz spełnił marzenie i jako pierwszy Polak zdobył Nanga Parbat zimą. „Kryzys zaczął się na wierzchołku”

Zobacz też: „One już wiedzą, że tata został na górze. Że nie wróci”. Żona i dzieci utraciły nadzieję na odnalezienie Tomasza Mackiewicza

Zobacz też: Uzależnienie od heroiny i pasja, która kosztowała go życie... Kim był Tomasz Mackiewicz, himalaista, o którym mówią wszyscy?

 

Polacy, którzy zginęli w najwyższych górach świata

Przez ostatnich 30 lat Polska traciła wielu wybitnych wspinaczy. Śmiertelne ofiary pochłonęła już pierwsza polska wyprawa w Himalaje. „Nie ma odpowiedzi na uparcie przez wielu stawiane pytanie o sens wypraw w wysokie góry. Nigdy nie odczuwałem potrzeby takiej definicji. Szedłem w góry i pokonywałem je. To wszystko”, mówił Jerzy Kukuczka.

 

Zobacz nasze ekskluzywne video!


Polecamy też: Dramat na Nanga Parbat: Elisabeth Revol jest już bezpieczna, ratunek Tomasza Mackiewicza „nie był możliwy”

 

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Polecamy

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE