POŻEGNANIE

Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali trójkę rodzeństwa, która utonęła w Darłówku...

Pogrzeb był pełen wzruszających momentów

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2018 18:41
pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Adobe Stock

Dziś o godzinie 11 kościół parafialny w Sulmierzycach był wypełniony po brzegi. W rodzinnej miejscowości swoją ostatnią drogę przebyła trójka rodzeństwa - 14-letni Kacper, 13-letni Kamile i 11-letnia Zuzi – którzy utonęli ponad tydzień w Darłówku. W pogrzebie dzieci uczestniczyli ich rodzice, bliscy, nauczyciele, przyjaciele oraz ogromna część miejscowej ludności.

Szczegóły pogrzebu dzieci, które zginęły w Darłówku

Według relacji Fakt24 w trakcie mszy, przewodniczący jej ksiądz przemówił do nastolatków w imieniu wszystkich zebranych w świątyni. „Dziś nie mówimy Wam żegnajcie, ale do zobaczenia na radosnym apelu w niebie”, można było usłyszeć. Inny duchowny, który uczył dzieci w szkole religii dodał, że pamięć o nich nigdy nie zniknie. „Pamiętajcie, że nie zostawimy Was samych”, mówił wzruszony.

Swoje wyrazy współczucia przekazał także Papież Franciszek, który przysłał rodzinie list z kondolencjami. Po mszy żałobnej, trzy małe trumny z ciałami dzieci odprowadzono na cmentarz parafialny w Sulmierzycach. Po drodze można było zauważyć, że wiele domów na znak żałoby oznaczono flagami przepasanymi czarnym kirem. Podczas ostatniej części pogrzebu wszyscy najbliżsi nastolatków byli pogrążeni w głębokim smutku, a ich rodzice przez długi czas nie podnosili głów…

Jak zginęły dzieci w Darłówku?

Przypomnijmy, że według jednej z przyjętych wersji zdarzeń o zajścia doszło, kiedy mama czwórki rodzeństwa oddaliła się na chwilę od brzegu morza, by pomóc najmniejszemu, 2-letniemu dziecku skorzystać z toalety. W tym czasie pozostałe dzieci kąpały się w wodzie. Niestety, ogromny wiatr i duże fale szybko wciągnęły rodzeństwo w głąb zbiornika. Nikogo z trójki rodzeństwa nie udało się uratować.

Wszystkim bliskim Kacpra, Kamila i Zuzi składamy nasze najszczersze kondolencje.  

pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Newspix.pl

pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Newspix.pl

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!