O TYM SIĘ MÓWI

Poruszająca historia ostatniej piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Kto wykona utwór do słów Jacka Cygana?

Konrad Szczęsny 21 czerwca 2017 19:00
Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jacek Cygan ujawnił poruszającą historię ostatniego utworu Zbigniewa Wodeckiego. Okazuje się, że artysta zlecił przyjacielowi napisanie tekstu piosenki, którą miał nagrać niedługo po wyjściu ze szpitala. „To bardzo piękny utwór. O czym napisałem? O tym, żeby łapać życie”, zwierzył się w wywiadzie.

Polecamy też: „Miarą Twojej wielkości była też Twoja skromność, życzliwość i normalność”. Tak gwiazdy żegnają Zbigniewa Wodeckiego

Jacek Cygan o ostatniej piosence Zbigniewa Wodeckiego

„Ja to pisałem kilka tygodni. Zdzwanialiśmy się jeszcze przed jego operacją. A potem, kiedy skończyłem i w nocy chciałem to przepisać, mówię: "Nie, zrobię to rano". Następnego dnia włączyłem komputer i przeczytałem, że Zbigniew Wodecki miał udar. Nie zdążyłem nawet powiedzieć: "Zbyszku, tekst jest gotowy”, wyznał Jacek Cygan w rozmowie z „Rewią”.

Edyta Górniak zaśpiewa ostatnią piosenkę Zbigniewa Wodeckiego?

Utwór, do którego tekst napisał Jacek Cygan, ma podobno wykonać Edyta Górniak, którą zmarły artysta darzył ogromną sympatią. W 2009 r. wystąpili zresztą na festiwalu w Opolu, w trakcie którego brawurowo wykonali piosenkę „Z tobą chcę oglądać świat”. Diwa śpiewała zresztą utwory, do których tekst napisał były juror „Idola”, m.in. „To nie ja” oraz „Dotyk”. 

To prawda, Edyta Górniak na pewno pięknie zaśpiewałaby piosenkę Zbyszka, ale nie jestem w stanie rozmawiać o tym w tej chwili. Jeszcze potrzeba czasu, jeszcze za wcześnie”, zastrzegł Jacek Cygan.

Polecamy też: Odszedł Zbigniew Wodecki. Przypominamy jego pełen humoru wywiad – takim go zapamiętamy

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha