• VIVA!

Ikona dziennikarstwa, jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata. Oprah Winfrey kończy 64 lata. Oto 5 rzeczy, których o niej nie wiedzieliście! EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba

Ikona dziennikarstwa. Jej show od lat oglądają miliony widzów. Naturalna, traktująca gości jak przyjaciół, pełna radości i pasji podbiła serca Amerykanów. Choć Oprah Winfrey odniosła spektakularny sukces, wciąż pozostała sobą. Dziś obchodzi swoje 64. urodziny!

 

Polecamy: Dramatyczne dzieciństwo, gwałt, śmierć syna... Trudne doświadczenia przekuła w spektakularny sukces. Czy Oprah Winfrey zostanie prezydentem USA?

 

Życie Oprah Winfrey

Dziś miliarderka, nazywana jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata, z której zdaniem liczy się większość Amerykanów. Jednak życie nie zawsze ją rozpieszczało, co zapewne nie pozostało bez wpływu na jej decyzje. Rodzice nazwali ją „Orpah” na cześć biblijnej postaci z księgi Rut. Na skutek błędu urzędników, ostatecznie dostała imię Oprah. Urodziła się w małym miasteczku w stanie Mississippi o polsko brzmiącej nazwie Kosciusko. Przyszła na świat jako dziecko pary nastolatków żyjących na kocią łapę, którzy niedługo potem się rozstali. Jej matka, Vernita Lee, była pokojówką, która nigdy nie była przykładem kochającej rodzicielki. Jej ojciec, Vernon Winfrey, imał się różnych zawodów: od górnika, przez fryzjera, po radnego miasta. Przez kilka pierwszych lat życia córki w ogóle się nią nie zajmował. Odwdzięczył się później, gdy dopilnował, by skończyła studia. Jednak przez pierwszych sześć lat życia Oprah mieszkała z żyjącą w skrajnej biedzie babcią, kiedy zamiast sukienek nosiła worki po ziemniakach. 

 

W 1986 roku Oprah Winfrey wyznała, że od 9 roku życia była molestowana seksualnie przez kuzyna, wujka i przyjaciela rodziny. Jako 13-latka uciekła z domu, rok później zaszła w ciążę. Syn, którego nazwała Canaan, urodził się przedwcześnie i zaraz potem zmarł...

 

Na czym polega jej sukces? Czego jeszcze o niej nie wiecie?  Koniecznie obejrzyjcie nasze ekskluzywne video!

 

Polecamy: Oprah Winfrey: „Nie byłabym dobrą matką”

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Polecamy

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE