O TYM SIĘ MÓWI

Zmarł Hugh Hefner, założyciel „Playboya”. Miał 91 lat

Sabina Zięba 28 września 2017 07:30

W wieku 91 lat we własnym domu zmarł twórca „Playboya”, najpopularniejszego magazynu dla mężczyzn. O jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises. Co się stało?

Polecamy też: Rezydencja Playboya sprzedana! Z Hugh Hefnerem w środku, ale bez króliczków. Zobaczcie zdjęcia!

Przyczyny śmierci największego playboya Ameryki

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Hugh Hefner bardzo podupadł na zdrowiu. Już rok temu w mediach pojawiła się informacja, że jest na granicy życia i śmierci, jednak znany playboy nie mógł się z tym pogodzić i plotka głosi, iż zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na temat jego stanu zdrowia. Znajomi Hefnera w rozmowie z Radar Online zdradzili wówczas, że „Jest cieniem samego siebie”.

Polecamy też: Joanna Krupa w poruszających słowach o Hugh Hefnerze: „Ten człowiek zmienił moje życie. Jestem wdzięczna, że we mnie uwierzył”

Teraz jego syn, Cooper, dyrektor kreatywny Playboy Enterprises, oświadczył w komunikacie: „Mój ojciec wiódł wyjątkowe i wpływowe życie jako medialny i kulturalny pionier oraz wiodący głos najbardziej znaczących ruchów społecznych i kulturalnych naszych czasów, stając w obronie wolności słowa, praw człowieka i wolności seksualnej”.

Fot. Getty Images

Hugh Hefner z króliczkami w 2011 roku.

Kim był Hugh Hefner?

Hugh Hefner urodził się w 1926 roku w Chicago w konserwatywnej rodzinie metodystów. Był dzieckiem Szwedki Grace Caroline Swanson i nauczyciela o niemieckich i angielskich korzeniach, Glenna Luciusa Hefnera. W jednym z wywiadów wyznał: „Konserwatyzm mojej rodziny po części sprawił, że jestem tym, kim jestem. W domu nie było alkoholu. Nie rozmawialiśmy o seksie. Wydaje mi się, że od początku widziałem, jaka to hipokryzja”. Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie drugiej wojny światowej Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Następnie zarabiał jako rysownik kreskówek, by w 1951 roku awansować na stanowisko copywritera w magazynie „Esquire”.

Polecamy też: Jest ojcem sukcesu wielu gwiazd. Komu znajomość z Hugh Hefnerem przyniosła największe korzyści?


Polecamy też: „Dzisiaj odzyskujemy naszą tożsamość i to czym jesteśmy”. „Playboy” powraca do nagich sesji

W 1953 założył magazyn „Playboy”, poświęcony erotyce. Jego pierwszy egzemplarz z nieznaną wtedy jeszcze Marilyn Monroe sprzedał się w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. Ciekawostką jest fakt, że na okładce nie znalazła się wówczas data wydania. Powód? Nie wiadomo było czy kolejny numer w ogóle powstanie.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!