Nie żyje legendarny projektant mody, aktor i kostiumograf. Bernard Hanaoka zmarł w wieku 68 lat

Bernard Hanaoka, main topic
Fot. East News

 

Około 14.30 odszedł niespodziewanie aktor, reżyser i kreator stylu z lat 80., a prywatnie nasz przyjaciel, dusza człowiek, Bernard Hanaoka - napisał w niedzielę aktor Edward Dargiewicz na Facebooku.

 

 

Urodził się 29 maja 1949 roku w Mandżurii. Ojciec projektanta pochodził z Japonii z samurajskiego rodu Matsumoto, zaś matka miała korzenie niemiecko-włoskie. Niedługo po jego narodzinach ojciec zostawił rodzinę.

 

Dostał wezwanie od rodziny, że zmarł bezpotomnie jego starszy brat, więc on musi wrócić, by zgodnie z tradycją ożenić się z Japonką i mieć z nią syna, spadkobiercę. Dziecko z Europejką było nie do przyjęcia’’, wyznał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą’’.

 

Bernard Hanaoka ukończył reżyserię na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Pracował jako aktor m.in. w latach 60. na deskach warszawskiego Teatru Żydowskiego. Jako reżyser zadebiutował w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. 

 

Debiut projektancki to błyskawicznie przygotowana kreacja dla Poli Raksy, którą podbiła dziennikarzy oraz przyćmiła Liz Taylor w czasie festiwalu filmowego w San Sebastian’’, napisał o artyście Maciej Węgrzyn w 2004 roku. 

 

Kiedy w 2006 roku policja decydowała się na zmianę umundurowania, Bernard Hanaoka został konsultantem ds. nowych mundurów. Zaproponował wówczas powrót do granatu.

 

Zmarł w niedzielę 9 lipca 2017 roku w Warszawie. Bernard Hanaoka miał 68 lat.

 

Źródło: TVN24.pl i „Gazeta Wyborcza’’

 

Może Cię również zainteresować:

ERDEM x H&M - zdradzamy szczegóły współpracy!

Źródło: Materiały Prasowe

Znałeś(aś) twórczość Bernarda Hanaoka?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE