Ich zarobki przyprawiają o zawrót głowy

Konrad Szczęsny 26 czerwca 2018 13:56

Ich życie to gotowy scenariusz na film. Świat biznesu nie ma przed nimi tajemnic. Co łączy Grażynę Kulczyk, Aldonę Wejchert i dr Irenę Eris? Są piękne, mają niemal nieograniczone możliwości i... zasobne portfele. Pozycję zawdzięczają ciężkiej pracy, konsekwencji oraz w niewielkim stopniu szczęściu. Oto Polki, które udowodniły, że niemożliwe nie istnieje! Sprawdź, ile wynoszą ich majątki według szacunków Wprost, jak doszły na szczyt i czemu zawdzięczają swoją pozycję.  

1/6
Dominika Kulczyk, VIVA!
Copyright @ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
1/6

Dominika Kulczyk zajęła w rankingu 3. miejsce, z majątkiem szacowanym na 7,1 miliarda złotych. Szefowa Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, której czas pochłania głównie działalność Kulczyk Foundation. Od dwóch lat realizuje program Żółty Talerz, największy prywatny projekt dożywiania dzieci w szkołach.

2/6
Grażyna Kulczyk
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek / LAF AM
2/6

18. miejsce - Grażyna Kulczyk - 1,7 miliarda złotych. Nazywana największą prywatną instytucją kultury w Polsce. W ciągu ostatniej dekady zorganizowała ponad 500 różnych projektów artystycznych. Ambasadorka sztuki polskiej i regionu. Działa w komitetach największych światowych muzeów (Tate Modern, MoMA).

3/6
Aldona Wejchert
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
3/6

31. Aldona Wejchert - 1,2 miliarda złotych. Główny udziałowiec, wiceprezydent i członek komitetu wykonawczego grupy ITI, z którą związana jest od początku kariery zawodowej. Współudziałowiec rodzinnego funduszu Wejchert Investments, członek Rady Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, członek Polskiej Rady Biznesu. 

4/6
Ranking najbogatszych Polek Wprost - Anna Podniesińska
Copyright @
4/6

50. Anna Podniesińska - 800 mln złotych. Sprowadziła do Polski takie zagraniczne firmy, jak Bata, DHL Express, Ogilvy&Mather,  Oscar Jacobson czy Howard Miller. Zarobione za granicą fundusze wraz z rodziną zainwestowała w nieruchomości. Posiadają również rozległe tereny przemysłowe i grunty rolne w pobliżu stolicy i na Mazurach.

5/6
Irena Eris
Copyright @Olga Majrowska
5/6

72. Irena Eris - 525 mln zł. Stworzyła kosmetyczne imperium, prowadzi hotele i spa, zarządza siecią 24 kosmetycznych instytutów. Rocznie sprzedaje ponad 30 milionów sztuk kosmetyków. Zatrudnia ponad 1000 pracowników, z czego ponad połowę stanowią kobiety. 1/5 produkcji wysyła na eksport, m.in. do Hiszpanii i Niemiec.

6/6
Dorota Soszyńska jej dom i ogród w magazynie VIVA! MODA
Copyright @Aleksander Iwaszkiewicz
6/6

76. Dorota Soszyńska - 500 mln zł. Wraz z mężem Wojciechem są właścicielami spółki Oceanic, produkującej kosmetyki mrek AA, Oillan czy Long4lashes. Produkty sprzedają w 40 krajach, w tym w USA, Ukrainie i Litwie. Angażują się także w działalność charytatywną. 

Wideo

Jak poprawić relację w związku. 5 zasad, których powinnaś przestrzegać!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W nowej VIVIE! seksowna Ewa Chodakowska o miłości, karierze i… planowaniu dziecka!