O TYM JEST GŁOŚNO

„Może lepiej być kontrowersyjną niż nijaką”. Monika Olejnik o nowych zawodowych wyzwaniach

Gabriela Czernecka 12 lipca 2017 07:30
Monika Olejnik, Uroda Życia, Main Topic
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna

Monika Olejnik nie boi się mówić, co myśli. Uważana jest za jedną z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarek w Polsce. Właśnie świętuje 61 urodziny, choć jak wielokrotnie powtarza, wiek nie ma dla niej znaczenia. Monika Olejnik jest gwiazdą najnowszej okładki magazynu „Uroda Życia”. W wywiadzie opowiedziała o zawodowych wyzwaniach, o tym, jak dba o swoją sylwetkę i dlaczego wiek nie jest istotny. 

Zobacz: Monika Olejnik, najbardziej stylowa dziennikarka obchodzi dziś urodziny! Zobacz jej stylizacje

Monika Olejnik jako aktorka 

Większość słysząc nazwisko Moniki Olejnik automatycznie uosabia ją w roli dziennikarki. I słusznie, bo to zawód, który uwielbia wykonywać. Olejnik ma na realizację siebie jednak wiele pomysłów, które chętnie realizuje. Uwielbia być dziennikarką, ale nie boi się nowych wyzwań. „Udział w filmach daje mi frajdę”, mówi w wywiadzie dla „Urody Życia”. W najnowszej produkcji Juliusza Machulskiego „Volta” fani Moniki Olejnik mają okazję podziwiać ją w roli… ostrej dziennikarki. Taka rola to jednak dla niej nic nowego - wielu uważa ją za kontrowersyjną. „Owszem potrafię być nieustępliwa, ale przede wszystkim staram się być dociekliwa. Irytuję się, gdy politycy udają, że nie rozumieją, o co pytam, albo wygłaszają monologi i oburzają się, że przerywam”, opowiada. 

To nie był jednak debiut aktorski Moniki Olejnik. W wywiadzie dla „Urody Życia”, dowiadujemy się, w jakich innych produkcjach mielismy okazję podziwiać dziennikarkę. Wiedzieliście, że podkładała głos do „Rybek z ferajny”?

„Zadebiutowałam przed laty u Piotra Łazarkiewicza w „Polowaniu na czarownice”. Występowałam z Bogusławem Lindą, ówczesnym twardzielem polskiego kina. Podkładałam też głos do „Rybek z ferajny” i swojej animowanej wersji w komiksie „Jeż Jerzy”. Udział w filmach daje mi frajdę”, powiedziała w rozmowie z Barbarą Hrybacz.

Przeczytaj: Kora, Kozidrak, Młynarska. 6 gwiazd, które zasługują na miano najseksowniejszych babć show-biznes

Zawodowe wyzwania Moniki Olejnik

Monika Olejnik zdradziła także, że nie zamierza ograniczać się tylko do pracy w telewizji. Dziennikarka ma wiele pomysłów na realizowanie siebie.

Lubię telewizję, ale pracuję też nad nowymi pomysłami multimedialnymi. a może napiszę scenariusz thrillera politycznego? Nie wiem... Im jestem starsza, tym dni prędzej mi mijają. Dlatego staram się wykorzystywać każdą chwilę. Nie myślę o przemijaniu, planowaniu, tylko o tym, co mogę zrobić dziś. O jutrze - jak Scarlett O'Hara - pomyślę jutro.

Więcej o Monice Olejnik przeczytacie w najnowszym numerze „Urody Życia”.

Polecamy także: Na tych aktorach w Hollywood zarabia się najwięcej. Tym razem kobieta prześcignęła mężczyzn

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha