ZE ŚWIATA FILMU

Mary Poppins powraca z Meryl Streep! W kogo wcieli się genialna aktorka?

Weronika Kostyra 16 czerwca 2017 09:30
Meryl Streep, Mary Poppins
Fot. East News, Filmweb

Reżyser Rob Marshall postanowił stworzyć musical „Mary Poppins powraca”. Tytułową opiekunkę do dzieci zagra Emily Blunt, wcielając się w niezapomnianą postać wykreowaną przez Julie Andrews w 1964 roku (dostała za nią w pełni zasłużonego Oscara). Fanów zachwyciła jednak wiadomość, że u jej boku jako Topsy pojawi się także genialna Meryl Streep. Topsy to ekscentryczna kuzynka Mary Poppins, która istnieje tylko w jej magicznym świecie.

Fabuła „Mary Poppins powraca”

Akcja „Mary Poppins powraca” rozgrywa się po 25 latach od wydarzeń z filmu z 1964 roku. Dzieci, którymi zajmowała się Mary Poppins, Jane i Michael (w tej roli Ben Whishaw) są już dorośli. Gdy Michael traci żonę, Mary pojawia się znowu by pomóc mu w opiece nad trójką dzieci i pozbierać się po śmierci bliskiej osoby. Dzięki niej cała rodzina odzyska radość życia.

Meryl Streep jako Topsy

W kolejnej adaptacji serii powieści Pameli L. Travers niania ponownie zabierze rodzinę do swojego zaczarowanego świata, w którym poznają postać graną przez Meryl Streep. Ponieważ będzie to musical, aktorka znowu zaprezentuje swoje umiejętności wokalne. Topsy zmieni sposób, w jaki dzieci postrzegają świat. To właśnie optymistyczna wymowa tej roli i całego filmu przekonały Streep do wzięcia udziału w produkcji. Jak podaje „Entertaintment Weekly” Meryl Streep jako bohaterka świata wyobraźni ma nosić niesamowite kostiumy – ekscentryczne, dziwaczne, trochę vintage z mnóstwem detali takich jak turban i „babcina biżuteria”.

Niestety Julie Andrews nie pojawi się w tym filmie, mimo propozycji, jaką jej złożono. Powiedziała, że powodem jej decyzji jest szacunek dla nowej Mary Poppins:

„To show Emily i tak ma być. Nie chcę, żeby nagle pojawiła się tam inna Mary Poppins. Zależy mi na tym, żeby przejęła rolę dla siebie, bo będzie w niej wspaniała”.


Film ma pojawić się w kinach w święta Bożego Narodzenia 2018 roku.

Zobacz także: „Mamma Mia!” powraca! Znamy szczegóły drugiej części kultowego musicalu

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!