Viva.pl

1/17
Melanie Griffith
Copyright @Instagram /East News
1/17

Melanie Griffith kończy dziś 60 lat. Czy publiczność zapamięta ją jako Tess McGill w „Pracującej dziewczynie”, roli za którą zdobyła Złoty Glob i nominację do Oscara? A może do historii przejdzie jako aktorka uzależniona od alkoholu i narkotyków oraz operacji plastycznych, które zmieniły ją nie do poznania? 

Życie Melanie Griffith

Melanie, córka Tippi Hedren (muzy samego Alfreda Hitchcocka) i przedsiębiorcy Petera Griffitha wychowywała się wśród dzikich zwierząt – miała nawet własnego lwa! W wieku 12 lat zagrała w pierwszym filmie, a gdy miała 14 lat zamieszkała ze starszy o osiem lat aktorem Donem Johnson, którego żoną została jako osiemnastolatka. Ich małżeństwo przetrwało niecały rok.

Drugim mężem Melanie był Steven Bauer, z którym ma syna Alexandra. To Steven pomógł jej dojrzeć i wyjść z uzależnienia, chociaż po rozstaniu z nim znowu wróciła do starych nawyków.

Zostawiła go, by wrócić do Dona Johnsona i ponownie wziąć z nim ślub. Wtedy na świat przyszła Dakota Johnson, o której ostatnio zrobiło się głośno, gdy zagrała w ostro skrytykowanym filmie „50 twarzy Greya”.

Swojego trzeciego męża, młodszego o trzy lata Antonio Banderasa, Melanie poznała na planie filmu „Zbyt wiele”. Byli razem 19 lat i, jak mówiła, to on był największą miłością jej życia. Dla niego zrobiła sobie tatuaż z imieniem „Antonio” i rozpoczęła niebezpieczną przygodę z operacjami plastycznymi…

Wizyty u chirurga plastycznego stały się kolejnym nałogiem Melanie. Do tego narkotyki, alkohol i terapie odwykowe… Nie pomogły ani narodziny córki Stelli, ani miłość Banderasa. Para rozwiodła się w 2015 roku. Melanie bardzo ciężko to przeżyła. Ale być może taki właśnie zimny prysznic był jej potrzebny.

Dziś aktorka jest czysta. Nie pije, nie pali (a paliła od 12 roku życia!), deklaruje, że odzyskała wewnętrzną równowagę. Choć jest sama, a jej kariera właściwie nie istnieje, nauczyła się cieszyć się życiem. Udziela się charytatywnie, wolny czas spędza z przyjaciółmi i wspiera Dakotę w jej aktorskiej karierze.

Zobaczcie, jak zmieniała Melanie Griffith! Czy córka jest do niej podobna?

Zobacz także: Melanie Griffith o operacjach plastycznych: „Nie zdawałam sobie sprawy, jak źle to wygląda’’!

2/17
Melanie Griffith i Don Johnson w 1973 roku
Copyright @Instagram @melanie_griffith57
2/17

Wideo

4 różne kobiety, miasta, osobowości...

Polecamy

Top