O TYM SIĘ MÓWI

Magdalena Adamowicz podjęła ważną decyzję dotyczącą rodziny...

„To dla nas bardzo ciężkie chwile”

Olga Figaszewska 6 lutego 2019 13:58
Antonina i Magdalena Adamowicz, żona i córka Pawła Adamowicza
Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Straciły ukochanego męża i ojca… To dla nich bardzo trudny czas. Wdowa po prezydencie Pawle Adamowiczu podkreślała w jednym z wywiadów, że gdańszczanie dla nich niezwykle serdeczni, składają kondolencje. „To są miłe gesty dla, ale dla Antoniny to jest trudne. Ona ma tylko 15 lat. za granicą będzie anonimowa”, dodała w Newsweeku. Po dramatycznych wydarzeniach, Magdalena Adamowicz podjęła ważną decyzję. Wraz z córkami wyjechała za granicę, by w spokoju przeżyć żałobę.

Magdalena Adamowicz o pobycie w USA

Magdalena Adamowicz w poniedziałek wyleciała z dziećmi do Los Angeles. Tam uczy się od kilku miesięcy jej starsza córka. Jeszcze przed wyjazdem, pojawiła się w gdańskiej prokuraturze, by złożyć zażalenie na umorzenie śledztwa „politycznych aktów zgonu”, które Młodzież Wszechpolska wystawiła 11 prezydentom polskich miast, w tym jej mężowi prezydentowi Adamowiczowi.

„To dla nas bardzo ciężkie chwile. Postanowiłam wyjechać z córkami do Stanów Zjednoczonych, tam znajdziemy spokój”, powiedziała w najnowszej rozmowie z Faktem. Wdowa po prezydencie Adamowiczu nie zostanie tam na stałe. Na początku kwietnia wraz z córkami wróci do Polski.

W Kalifornii spędzili święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Nie przypuszczali, że to będzie ich ostatnie spotkanie… W końcu Paweł Adamowicz mógł poświęcić rodzinie więcej czasu. Spędzili go na wspólnych wycieczkach i rozmowach. Nowy rok miał być dla nich początkiem końca złych rzeczy. Paweł Adamowicz wyjechał z USA w sobotę, 5 stycznia. Miał wrócić do Los Angeles w lutym. Wszystko przekreśliły dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się podczas 27. finału WOŚP.

Teraz to Magdalena Adamowicz będzie musiał wziąć na swoje barki ogromny ciężar. „Musimy żyć dalej”, mówiła w rozmowie z Newsweekiem. I wie, że musi być silna dla swoich dzieci.  

 

Magdalena Adamowicz, żona Pawła Adamowicza o pogrzebie męża
Fot. Wojciech Stróżyk/Reporter
Paweł Adamowicz z rodziną
Fot. Facebook @Pawel.Adamowicz

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!