To najsłynniejsza liczna rodzina w show-biznesie

Weronika Kostyra 5 listopada 2017 09:00

Angelina Jolie, Brad Pitt i szóstka ich dzieci to najsłynniejsza liczna rodzina na świecie. Przez wiele lat uchodzili za wzór. Teraz mimo rozstania aktorskiej pary, dobro dzieci jest dla nich wciąż najważniejsze. Maddox, Zahara, Shiloh, Pax, Knox i Viviene zostają pod opieką mamy i coraz częściej pojawiają się z nią na czerwonym dywanie.

Dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta

Angelina Jolie od zawsze marzyła o licznej rodzinie. Pierwsze dziecko, Maddoxa adoptowała w Kambodży jeszcze, kiedy była żoną Billy’ego Boba Thorntona. Po rozstaniu z nim wywalczyła wyłączne prawo do opieki nad synem. Kiedy adoptowała Zaharę w Etiopii była już związana z Bradem i mimo że sama podpisywała dokumenty, decyzję podjęli razem. Dopiero w 2006 roku Brad Pitt został adopcyjnym ojcem pierwszej dwójki. Od tamtej pory wszystkie dzieci noszą podwójne nazwisko Jolie-Pitt.

Zobacz, jak teraz wygląda całą szóstka! 

1/6
Maddox Jolie-Pitt, syn Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
1/6

Maddox Jolie-Pitt urodził się 5 sierpnia 2001 roku w Kambodży i jest pierwszym dzieckiem adoptowanym przez Angelinę Jolie jeszcze przez związkiem z Bradem Pittem. Chłopiec szybko został ulubieńcem mediów. Niedawno szesnastolatek pomógł mamie przy tworzeniu filmu „First They Killed My Father” w jego ojczyźnie.

2/6
Zahara Jolie-Pitt, córka Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
2/6

Zahara Jolie-Pitt urodziła się 8 stycznia 2005 w Etiopii. Na imię miała wtedy Yemsrach i została niestety porzucona przez biologiczną matkę. Kiedy miała zaledwie kilka miesięcy, została adoptowana przez aktorkę.  Dwa lata później matka dziewczynki odnalazła się i żądała podobno oddania jej córki. Okazało się to jednak plotką. Również rok temu po informacji o rozwodzie jej adopcyjnych rodziców biologiczna matka apelowała do Angeliny Jolie o umożliwienie jej kontaktu z córką. O dwunastolatce mówi się niewiele w porównaniu z resztą rodzeństwa. Wiadomo jednak, że jest pilną uczennicą i zna język francuski. Spróbowała już swoich sił w świecie filmu dubbingując jedną z postaci w filmie „Kung Fu Panda”.

3/6
Shiloh Jolie-Pitt, córka Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
3/6

Shiloh Nouvel Jolie-Pitt jest pierwszym biologicznym dzieckiem Angeliny Jolie i Bradem Pittem. Przyszła na świat w wyniku cesarskiego cięcia 27 maja 2006 roku w Namibii. Aby uniknąć polowań paparazzi, jej rodzice postanowili sami sprzedać pierwsze zdjęcia córki prasie za 4 miliony dolarów. Pieniądze te zostały przeznaczone na cele charytatywne. Shiloh została pierwszym niemowlęciem, którego figura stanęła w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie.

Dziewczynka interesuje się fotografią, ale najczęściej mówi się o niej w kontekście jej płci. Jedenastoletnia Shiloh od najmłodszych lat zachowuje się i ubiera jak chłopiec – nosi krótko ostrzyżone włosy i spędza czas głównie w towarzystwie braci. Na ślubie rodziców ubrana była w garnitur, a nie w sukienkę, jak jej siostry. Podobno prosi także, by zwracać się do niej jak do chłopca. Angelina Jolie już w 2010 roku w „Vanity Fair” mówiła: „[Shiloh] chce być chłopcem. Dlatego obcięliśmy jej włosy. Dlatego pozwalamy jej na noszenie chłopięcych ubrań. Uważa, że jest jednym z braci”. Kolejne zdjęcia dorastającej Shiloh potwierdzają te informacje i świadczą o tym, że dziewczynka jest konsekwentna.

4/6
Pax Jolie-Pitt, syn Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
4/6

Pax Jolie-Pitt urodził się 29 listopada 2003 roku w Wietnamie, ale do rodziny aktorów trafił dopiero jako trzylatek. Jego imię oznacza „spokojne niebo” i przed śmiercią zasugerowała je jego biologiczna matka. Mimo że trafił do rodziny jako zaledwie trzylatek, najgorzej znosił życie pod obstrzałem obiektywów i najbardziej unikał paparazzi. Lubi muzykę i chciałby zostać DJ-em, a ostatnio razem z mamą i bratem uczestniczył w  tworzeniu filmu „First They Killed My Father”.

5/6
Knox Jolie-Pitt, syn Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
5/6

12 lipca 2008 roku we Francji na świat przyszły bliźnięta Vivienne i Knox. Tak jak w przypadku pierwszych zdjęć Shiloh zostały one sprzedane prasie za łączną sumę 14 milionów dolarów, przez co były najdroższymi zdjęciami dzieci gwiazd w historii. Środki ponownie zostały wykorzystane na cele charytatywne. Dzieci póki co są trzymane w miarę możliwości z dala od show-biznesu.

6/6
Vivienne Jolie-Pitt, córka Angelina Jolie i Brad Pitt
Copyright @East News
6/6

Vivienne Jolie-Pitt wystąpiła razem z mamą w filmie „Czarownica”, ponieważ jako jedyne dziecko nie bała się ucharakteryzowanej Angeliny Jolie.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!