O TYM SIĘ MÓWI

Lewandowski otworzy ekskluzywny ośrodek na Mazurach za blisko 50 milionów!

„Giżycko może stać się Wenecją Mazur’’

Damian Duda 7 maja 2018 16:00
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9

Robert Lewandowski zdaje sobie sprawę, że kariera sportowa nie będzie trwać wiecznie. Dlatego najlepiej zarabiający polski piłkarz inwestuje. Jak informują media, Lewy — wspólnie ze swoimi wspólnikami — postanowił otworzyć ekskluzywny ośrodek, który ma szanse zostać Wenecją Mazur! Projekt będzie realizowany na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Poznajcie szczegóły!

Inwestycje Lewandowskiego

Własna restauracja, marina, port czy pływające centra serwisowe ze sklepem spożywczym. A do tego smażalnia ryb i możliwość serwisowania łodzi oraz gondole sprowadzane z Włoch... — to zaledwie krótki opis inwestycji Lewandowskiego. Jak podaje serwis Onet, projekt zostanie zrealizowany przez konsorcjum Wodny świat, w skład którego wchodzą trzy firmy. Koszt całej inwestycji szacowany jest na blisko 48,5 mln złotych, jednak 27,5 mln będzie pochodzić z dofinansowania Unii Europejskiej.

„Mówi się już po cichu, że Giżycko może stać się Wenecją Mazur. Trudno powiedzieć, czy ta nazwa się utrzyma, jednak na pewno dużo się tu zmieni’’

„Udało nam się stworzyć projekt sieciowy, który zmieni nie tylko Giżycko, ale też w pewnym sensie Mazury. Każdy turysta będzie mógł u nas nabyć pakiet na całych Mazurach. Na przykład wynajmując jacht, zakupi też rybę, nocleg, skorzysta z warsztatów u rybaków i wypożyczy podwodnego drona. Chcemy również ożywić giżycki kanał i sprowadzić prawdziwe gondole z Włoch. Nie mogę jeszcze zadeklarować, ile ich będzie, ale wstępnie planujemy, że co najmniej 10. Wiem, że mówi się już po cichu, że Giżycko może stać się Wenecją Mazur. Trudno powiedzieć, czy ta nazwa się utrzyma, jednak na pewno dużo się tu zmieni. Na lepsze’’, powiedział w rozmowie z Onetem jeden ze wspólników Roberta, Paweł Petrusewicz.

Pozostałe inwestycje Lewandowskiego

Za namową byłego menedżera, Cezarego Kucharskiego, piłkarz stał się współudziałowcem w polskim funduszu VC Protos, który inwestuje w startupy. Kolejnym miejscem inwestycji Lewandowskiego jest Warszawa. Na Ochocie powstaje luksusowa klinika, w której będą rehabilitowani m.in. kontuzjowani sportowcy. W powstającym budynku znajdą się trzy sale operacyjne, a sprzęt, którym będą dysponować lekarze, nie będzie niczym ustępować temu, który wykorzystywany jest w zachodnich klinikach.

W 2015 roku Lewandowski został współwłaścicielem w firmie LS Investments, która odpowiada nie tylko za budowę ośrodka medycznego, ale również za powstanie nowych budynków mieszkalnych w Warszawie. Na ulicy Figiel w Warszawie stanęły dwa budynki mieszkalne. Wartość działki, na której powstały nowe apartamenty, wyceniana jest na 2-3 milionów złotych. Natomiast sama inwestycja szacowana była na 8-9 milionów złotych, o czym niejednokrotnie pisał Super Express. W Starych Babicach, położonych nieopodal rodzinnego miasta „Lewego” Leszna, powstały apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej około 2 tys. metrów.

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Kasia Bujakiewicz i Agnieszka Więdłocha - przyjaciółki znowu razem

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!