Viva.pl

O TYM SIĘ MÓWI

Lady Gaga zmaga się z poważną chorobą! Piosenkarka na pewien czas zawiesi swoją karierę? Wiemy, co jej dolega!

Olga Figaszewska 13 września 2017
Lady Gaga
Fot. Instagram Lady Gaga

Lady Gaga cierpi na poważną chorobę! Czy to oznacza, że piosenkarka zakończy swoją karierę?! Wyznanie artystki zszokowało jej fanów!

Polecamy też: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

Ostatnie miesiące są dla niej wyjątkowo bolesne. Lady Gaga już w  ubiegłym roku przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Przyczyną był gwałt, którego doświadczyła jako 19-latka. „Nie chodziło tylko o napaść na tle seksualnym, które doprowadziły do mojego złożonego PTSD. Spowodowało to wiele urazów w ciągu mojej kariery”, pisała gwiazda na kanałach społecznościowych.

Zobacz też: Lady Gaga wystąpi razem z Bradleyem Cooperem! Zagra główną rolę w kinowym hicie

Choroba Lady Gagi. Czym jest fibromialgia?

Dziś piosenkarka znów wywołała medialne poruszenie. Niedawno ukazał się zwiastun dokumentu „Gaga: Five Foot Two”, który obnaża prawdę o jej życiu. Z krótkiego materiału dowiadujemy się, że gwiazda podlega stałej opiece medycznej. Lady Gaga zmaga się z rzadkim i poważnym schorzeniem. Dodatkowo chroniczny stres, przemęczenie odbijają się na jej zdrowiu. W tej chwili jedyne na czym powinna się skupić to poprawa kondycji. „Musze trochę zwolnić. Nie oznacza to oczywiście, że nie mam niczego w zanadrzu”, mówiła niedawno w rozmowie z „Billboardem”. Piosenkarka jest obecnie w trakcie światowego tournée, promującego wydany w 2016 roku album „Joanne”. Zaraz po ostatnim koncercie, tj. 18 grudnia, Lady Gaga znika na pewien czas z show-biznesu. Artystka na swoim Twitterze wyznała, że cierpi na fibromialgię. To przewlekła choroba reumatyczna tkanek miękkich. Wiąże się z silnymi i długotrwałymi bólami mięśni, zmęczeniem, niepokojem, bezsennością, a także zaburzeniami pamięci czy depresją. Uskarża się na nią 2-8 % ludzi na całym świecie. Częściej chorują na nią kobiety, a ryzyko występowania zwiększa się wraz z wiekiem. W dodatku, nie ma do końca potwierdzonych informacji, co przyczynia się do jej powstawania. Piosenkarka ma nadzieję, że dokument wpłynie na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat tej rzadkiej choroby.

„Przewlekła choroba i ból,  z którymi zmagania ukazałam w filmie dokumentalnym, to fibromialgia. Chciałabym zwiększyć świadomość na jej temat i zintegrować ludzi, którzy na nią cierpią”, napisała na Twitterze.

Gaga może liczyć na swoich wielbicieli. Fani piosenkarki przejęli się informacją o jej stanie zdrowia i od kilku dni wspierają ją w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

Zobacz też: Co dwie głowy to nie jedna! Lady Gaga i książę William połączyli siły w walce o zrozumienie dla chorób psychicznych

O ile gwiazda w najbliższym czasie ograniczy swoje występy, fani mogą ją podziwiać na dużym ekranie.  Piosenkarka niedawno dołączyła również do ekipy „A Star is Born”. A już 22 września Netflix opublikuje dokument „Gaga: Five Foot Two”. Wielbiciele artystki z niecierpliwością oczekują premierę filmu. Kamery przez kilka miesięcy towarzyszyły jej na każdym kroku. Dowiemy się m.in. jak wygląda życie wielkiej gwiazdy, poznamy tajemnice jej pracy, z kim się przyjaźni i jak radzi sobie z chorobą.

Przez wiele osób uznawana jest za następczynię Madonny. Śpiewa, tańczy, układa choreografie, ma na koncie Złotego Globa za rolę w serialu „American Horror Story” i nominację do Oscara. Walczy o prawa kobiet i społeczności LGBTQ. Przełamuje tabu i często szokuje swoimi kreacjami. Do jej największych hitów należą „Paparazzi”, „Poker Face” i „Bad Romance”.

Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia!

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

Wideo

Warnke i Stramowski, Kwaśniewska i Badach, państwo Majdanowie...

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Beata Tadla i Jarosław Kret bardzo szczerze rozmawiają o swoim związku! Zobacz zmysłową sesję pary!