URODZINY GWIAZD

Buntownik, wieczny Piotruś Pan, miłośnik aut. Kuba Wojewódzki kończy 54 lata. EKSKLUZYWNE VIDEO

Mimo że tego nie lubi, wszyscy wypominają mu, ile ma lat. Choć wiek Kuby Wojewódzkiego nie jest tajemnicą, dziennikarz pytany o to, kiedy przyszedł na świat, odpowiada w charakterystyczny dla siebie sposób — zmienia rok, miesiąc lub dzień swoich urodzin.

Zobacz też: Pobił Chodakowską i Lewandowską. Ile Kuba Wojewódzki dostaje za jeden post na Instagramie?

 

Kuba Wojewódzki — życie prywatne

Jakub Władysław Wojewódzki przyszedł na świat 2 sierpnia 1963 r. w Koszalinie. Od dzieciństwa sprawiał problemy wychowawcze zarówno rodzicom, jak i nauczycielom. Siedział w ławce sam. Najwierniejszy był swojej… szkole średniej. W liceum spędził aż sześć lat. W tym dwa w pierwszej klasie i dwa w trzeciej. Groziło mu także, że będzie powtarzał czwartą klasę, ale dyrektor szkoły stwierdził, że już tego nie zniesie.

Pracę w telewizji rozpoczął w TVP1. Następnie prowadził program „Halo-Gramy’’ w Polsacie. Od września 2002 r. prowadzi swój autorski program „Kuba Wojewódzki’’. Początkowo talk-show było na antenie Polsatu. Jednak we wrześniu 2006 r. prezenter przeszedł do stacji konkurencyjnej. Od tego momentu jest nazywany „Królem TVN-u’’.

Przy każdej możliwej okazji chętnie podkreśla, że jest aktorem. W marcu 2010 roku zadebiutował w sztuce Woody’ego Allena w Teatrze 6 Piętro. W tym przypadku spotkał się z falą krytyki ze strony środowiska aktorskiego. Tuż przed Euro2012 wspólnie ze swoim kolegą z eteru Michałem Figurskim opowiedzieli na antenie żart o Ukrainkach. Sprawą zainteresowało się ukraińskie MSZ, a na Eskę ROCK zostały nałożone kary finansowe.

O jego życiu prywatnym nie wiemy zbyt wiele. Najdłużej był związany z Anną Muchą. Natomiast od 2013 r. partnerką Kuby Wojewódzkiego jest modelka Renata Kaczoruk.


Życzymy Kubie Wojewódzkiemu stu lat!

Przeczytaj też: „Rząd nie ma prawa decydować o moim życiu”. Krystyna Janda ostro o polityce u Kuby Wojewódzkiego

Wideo

Zobacz gwiazdy w kolekcji H&M Conscious Exclusive!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.