NOWY NUMER VIVY!

TYLKO U NAS! Kuba Badach opowiedział o swoim pierwszym solowym albumie. Dlaczego czekaliśmy na niego prawie osiem lat? EKSKLUZYWNE VIDEO!

Olga Figaszewska 14 października 2017 13:00

Kuba Badach to z pewnością jeden z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Dwukrotnie zdobywał nagrody przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategorii Wokalista Roku. Współpracuje z największymi polskimi gwiazdami. 6 października na rynku pojawił się pierwszy solowy album Kuby Badacha zatytułowany „Oldschool". Tylko nam opowiedział o nowej płycie!

Przeczytaj też: TYLKO U NAS Kuba Badach o trudnych początkach związku z Olą Kwaśniewską. Jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z teściami?

Kuba Badach o nowej płycie

Kuba Badach w wywiadzie z Piotrem Najsztubem, zdradza nam,  że ma Świętego Grala w postaci muzyki i podąża tą ścieżką. To jedna z tych dziedzin, w których zawsze trzeba się uczyć, ale jego niezmiennie fascynuje. Maił trzynaście lat, gdy rozpoczął swoje ogólnopolskie życie koncertowe. Wystąpił w sali Filharmonii Narodowej. Zapowiadał go Polański i Barysznikow.

Nowa płyta nosi nazwę „Oldschool". Kuba Badach nie podąża w niej za dzisiejszymi trendami. Nawiązuje w niej do tego, co według niego było najlepsze w muzyce lat 70., 80., 90. i jest ukłonem w stronę idoli (The Beatles, Steve Wonder).


„Nie mogłem znaleźć polskiego odpowiednika na określenie kogoś i czegoś co pochodzi i wywodzi się ze starej szkoły. Hasło „Oldschool” odnosi się do sposobu pisania. Wychowywałem się na muzyce lat 70. i 80. Najbardziej ciągnęło mnie w stronę skomplikowanej, złożonej muzyki. (…) Swoich kompozycji nigdy nie zawarłem na jednym krążku pod swoim nazwiskiem i to jest taki późny debiut. (...) Stwierdziłem, że w końcu muszę podjąć konkretne decyzje wokół tego projektu”, zdradza nam Kuba Badach.

Co jeszcze Kuba Badach zdradził nam w wywiadzie video? Dlaczego na jego autorski krążek czekaliśmy prawie 8 lat? Przekonajcie się sami!

Zobacz też: TYLKO U NAS! Kuba Badach: „Wydawało mi się, że facet po trzydziestce już nie czuje motyli w brzuchu’’. Co jeszcze w najnowszym wydaniu magazynu VIVA!

Nowa VIVA! nr 20/2017 z Kingą Rusin na okładce w kioskach już od czwartku, 5 października! 

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017, okładka
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Polecamy też: „Zaczęło się regularne jeżdżenie za nami. Permanentna inwigilacja, prowokowanie i czekanie na jakiś skandal’’. TYLKO U NAS Kuba Badach o początkach związku z Olą Kwaśniewską!

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!