Z ŻYCIA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Dziś uwielbiana przez miliony, w młodości doświadczyła przemocy… Poznaj mroczną przeszłość księżnej Kate!

Konrad Szczęsny 1 stycznia 2018 20:01
Kate Middleton, dzieciństwo Kate Middleton, Kate Middleton w młodości, mroczna tajemnica Kate Middleton
Fot. Getty Images

Zanim została żoną księcia Williama i zaczęła zachwycać stylizacjami oraz tym, w jaki sposób wychowuje dzieci, księżna Kate była po prostu grzeczną dziewczyną z dobrego domu. Rodzice zapewnili jej świetny start w życiu: uczęszczała do najbardziej prestiżowych szkół w Wielkiej Brytanii, mogła kształcić się w kierunku, w którym chciała i była otoczona wiernymi przyjaciółmi. Jednak jej przeszłość skrywa też tajemnicę, która odcisnęła piętno na życiu żony księcia Williama…

Polecamy też: Dziś ikona stylu, a kiedyś? Aż trudno uwierzyć, jak w młodości wyglądała księżna Kate!

Polecamy też: Podawała kawę, była modelką... Oto 9 rzeczy, których na pewno nie wiedzieliście o księżnej Kate!

Księżna Kate w młodości: liceum, studia i poznanie księcia Williama

Wiadomo, że pierwsze spotkanie księżnej Kate i księcia Williama miało miejsce... na boisku do hokeja na trawie, gdy przyszła żona następcy brytyjskiego tronu miała zaledwie 10 lat! Przyszła wówczas kibicować kolegom ze szkoły, zaś syn Diany i Karola grał w przeciwnej drużynie. Ich drogi skrzyżowały się jednak na dobre dopiero kilka lat później, gdy trafili na Uniwersytet St. Andrews w 2001 roku. Cztery lata wcześniej rodzice zapisali ją do elitarnej szkoły dla dziewcząt Downe House, położonej zaledwie 10 minut drogi samochodem od ich posiadłości.

Rzeczywistość okazała się brutalna„ Znakomita większość szkolnych koleżanek Kate mieszkała w internacie (pochodziły z dużych aglomeracji miejskich), więc integracja z nimi nie była możliwa, nie licząc zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Mimo tego że w szkole podstawowej nie miała żadnego problemu z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, w college'u było to zdecydowanie trudniejsze. Wszystko dlatego, że przyszła żona Williama miała wizerunek chłopczycy (włosy obcięte na krótko), interesowała się sportem, do tego była wychowana na wsi i zmagała się z poważną wadą wzroku. Koleżanki były bezlitosne i wytykały ją palcami, popychały , a według niektórych źródeł miały zastraszać i wyśmiewać, co na wiele lat odcisnęło piętno na życiorysie księżnej Kate.

Polecamy też: Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę II? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Księżna Kate doświadczyła przemocy

Rozrzucały jej książki, wypychały ją na koniec kolejki w stołówce i żadna nie chciała z nią jeść przy jednym stole”, wspominała po latach Jessica Hay, przyjaciółka Kate ze szkoły, do której ją później przeniesiono. Co prawda dodała również, że dziewczęta... podrzucały przyszłej żonie Williama odchody do łóżka, jednak fakt ten należy podać w wątpliwość, gdyż Kate Middleton nocowała poza obrębem placówki.

W końcu interweniować musieli rodzice przyszłej księżnej oraz jej nauczyciele. Zapadła decyzja, że Kate zostanie przeniesiona od innej placówki pod koniec pierwszego semestru. Była to szkoła koedukacyjna Marlborough College, w której odnalazła się znakomicie. 
 

Wiele lat później, gdy jej nazwisko było już doskonale znane na całym świecie (książę William poprosiła ją o rękę), postanowiła zaangażować się w projekt, który miał na celu przeciwdziałanie gnębieniu w sieci nastolatków przez rówieśników. Także część pieniędzy, które otrzymała wraz z Williamem w dniu ślubu, przekazała na rzecz organizacji Beatbullying, która m.in. walczy ze zjawiskiem przemocy w szkole od wielu lat. Dla osób blisko związanych z księżną Kate było oczywiste, że taka postawa ma związek z traumatycznymi przeżyciami z czasów nauki w Downe House. 

Polecamy też: Kto chce zniszczyć wizerunek księżnej Kate? Media uderzają w żonę Williama, pisząc o jej romansie ze znanym tenisistą!

Wideo

Paulina Krupińska w szczerej rozmowie o macierzyństwie!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!