O TYM SIĘ MÓWI

„Do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia"

Kamil Sipowicz o ostatnich tygodniach życia Kory

Olga Figaszewska 1 sierpnia 2018 10:05
Kora i Kamil Sipowicz, VIVA! nr. 15 , 2016
Fot. Bartek Wieczorek

Kora, legendarna wokalistka zmarła w ubiegłą sobotę po heroicznej walce z nowotworem. Artystkę zawsze wyróżniały zdecydowane poglądy, wiedziała, czego chce. I do końca była im wierna. Mąż gwiazd, Kamil Sipowicz w poruszających słowach opowiedział o jej ostatnich tygodniach życia. 

Ostatnie tygodnie życia Kory

Kamil Sipowicz we wtorek zamieścił na Facebooku informację o dacie i miejscu pogrzebu Kory. Mąż wokalistki wykorzystał tę okazję, by opowiedzieć, jak wyglądały ostatnie tygodnie życia artystki. Podziękował za opiekę, troskę i wsparcie lekarzom, opiekunkom, przyjaciołom. 

„Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny, przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i odziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc, , czytamy. 

Dodał, że Kora nie zdecydowała się przyjąć ostatniego namaszczenia. 

„Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia", zakończył Kamil Sipowicz. 

Pogrzeb Kory: kiedy i gdzie się odbędzie? 

Pożegnanie Kory odbędzie się środę, 8 sierpnia o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. 

Kora w sesji VIVY!, 2016 rok

Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!