O TYM SIĘ MÓWI

Partner Gianniego Versace o roli Ricky’ego Martina w nowym serialu: „To absurdalne! Ja się tak nie zachowałem”

Weronika Kostyra 3 sierpnia 2017 06:00
Gianni Versace, Antonio D'Amico, film o Versace, Ricky Martin
Fot. East News/Instagram

Na kilka miesięcy przed premierą serial „American Crime Story: Versace” budzi ogromne zainteresowanie. Nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę, ale przede wszystkim dlatego, że historia morderstwa jednego z największych kreatorów mody Gianniego Versace do dziś szokuje i pozostaje niewyjaśnioną zagadką...

Kochanek Versace o „American Crime Story: Versace”

Pierwsze zdjęcia z planu skomentował teraz Antonio D’Amico, wieloletni partner Gianniego Versace. To on znalazł postrzelonego projektanta na schodach domu. Twierdzi, że sposób pokazania wydarzeń w filmie mocno mija się z faktami. 58-letni D’Amico żałuje, że nikt nie skonsultował z nim scenariusza. W postać jego samego wcielił się gwiazdor muzyki pop Ricky Martin, który wyznał, że poczuł się tym zaszczycony i podszedł do roli z szacunkiem i uwagą. Ale D’Amico nie jest zadowolony z jego kreacji. Porównał zdjęcia z planu filmowego do słynnego wizerunku „Piety” Michała Anioła:

Zdjęcie, na którym Ricky trzyma w ramionach ciało Gianniego jest absurdalne. Może to artystyczny zamysł reżysera, ale nie tak się zachowałem” – tłumaczył magazynowi „The Observer”.

American Crime Story Versace
Fot. East News

Dodał też, że tak naprawdę, kiedy on i lokaj poszli sprawdzić, co się stało, nie mógł nawet spojrzeć w stronę zakrwawionego ciała kochanka:

„Poczułem, że moja krew zamieniła się w lód. Dom miał w oknach witraże i nie było widać, co dzieje się na zewnątrz, trzeba było otworzyć bramę. Zobaczyłem Gianniego leżącego na schodach i krew wokół. W tym momencie zapadła ciemność. Ktoś odsunął mnie na bok i nic już nie widziałem”.

D’Amico uważa, że lepiej by było, gdyby Ricky Martin zwrócił się do niego po wskazówki dotyczące roli. Zdradziłby mu kilka szczegółów ich związku i zwyczajów partnera:

„Chodzi o takie drobiazgi dotyczące związku… Na przykład Gianni był tak uporządkowany i skoncentrowany w pracy, że w jego życiu prywatnym wszystko był niezorganizowane. W łazience zostawiał okropny bałagan, w pewnym momencie musiałem powiedzieć mu „Dość!”. A jeśli chodzi o gotowanie, nie wiedział nawet, jak ugotować jajko”.

Od tamtych wydarzeń minęło 20 lat. Gianni Versace zginął na schodach własnego domu domu w Miami 15 lipca 1997 roku z rąk seryjnego zabójcy Andrew Cunanana. Versace był jego piątą ofiarą, a po kilku dniach Cunanan popełnił samobójstwo. W rolach głównych serialu zobaczymy Edgara Ramireza jako Gianniego i Penelope Cruz w roli jego siostry Donatelli. Premiera zapowiadana jest na początek 2018 roku.

Zobacz także: Ta śmierć wstrząsnęła światem! Powstaje serial, który opowie o zabójstwie Gianniego Versace

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Makijaż glow, który doda ci blasku

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.