Katarzyna Piątkowska 13 sierpnia 2017 17:00
1/9
Copyright @
1/9

Do tej pory Izrael kojarzył się głównie z Michałem Pirógiem. Okazało się jednak, że wiele polskich gwiazd pokochało ten kierunek podróży. Jedną z nich jest Karolina Szostak, która zna ten kraj bardzo dobrze, bo jeździ tam od wielu lat i obchodziła tam Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwestra i Paschę.

Karolina Szostak w Izraelu

Dziennikarka i jej mama mają w Izraelu przyjaciela. "Effi jest dzieckiem uratowanym z warszawskiego getta. Zamieszkał z rodzicami w Izraelu, a do Polski przyjechał dopiero w 1989 roku. Wtedy poznał moją mamę. Spotkali się na targach kosmetycznych i bardzo polubili. Effi przy okazji wizyty chciał odnaleźć rodzinę, która uratowała mu życie. Udało mu się", opowiada Karolina Szostak. I przyznaje, że mama i ojczym, który też ma w Izraelu znajomych, wiele lat namawiali ją na podróż.

"Nie chciałam jechać, bo wydawało mi się, że tam nie ma nic ciekawego, tylko żołnierze z karabinami".

Piękne miejsce

Okazało się, że jest zupełnie inaczej niż sobie wyobrażała i… zakochała się od pierwszego wejrzenia. Jej ulubione miejsca to Tel Awiw i Jerozolima. W obu miastach ma swoje ukochane miejsca, które zawsze odwiedza. Uwielbia bazar Karmel w Tel Awiwie i starą część miasta Jaffę, gdzie zawsze robi sobie zdjęcia ze skrzydłami namalowanymi na ścianie i knajpę La La La na plaży. Można w niej jeść jednocześnie mocząc nogi w wodzie. Tel Awiw kocha też za pyszne jedzenie i nieustającą zabawę. Podczas każdej podróży staje pod Ścianą Płaczu. Uważa, że to miejsce, które zasługuje na więcej niż jedną wizytę. Zawsze zostawia też między kamieniami kartkę z prośbami, tak jak robią to wszyscy.

Zobacz też: Żołnierz celował w kolano Hanny Lis?! Czyli wakacyjne przygody dziennikarki i Łukasza Jemioła

Bywa też nieprzyjemnie

Karolina, która mówi, że czuje się w Izraelu bardzo dobrze, radzi też co zrobić, by podróż nie zmieniła się w koszmar i opowiada czy można tam czuć się bezpiecznie.
Choć sama miała kilka nieprzyjemnych sytuacji, takich jak spotkanie z saperami wezwanymi do porzuconej walizki czy zwiedzanie apartamentowca, w którym każde mieszkanie ma swój schron.

Co jeszcze zobaczyła w Izraelu Karolina Szostak, za co go pokochała, a co nie zrobiło na niej żadnego wrażenia przeczytacie w najnowszym numerze dwutygodnika VIVA!

2/9
Copyright @
2/9

Karolina Szostak pod Ścianą Płaczu

3/9
Copyright @
3/9

Karolina Szostak pod Ścianą Płaczu

4/9
Copyright @
4/9

Promenada w Tel Awiwie

5/9
Copyright @
5/9

Stara część Tel Awiwiu - Jaffa

6/9
Copyright @
6/9

Targ w Izraelu

7/9
Copyright @
7/9

Morze Martwe

8/9
Copyright @
8/9

Morze Martwe

9/9
Copyright @
9/9

Widok na Masadę

Wideo

Jak nosić najmodniejszy kolor lata?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami numeru są Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!