Konrad Szczęsny 1 stycznia 2018 18:00
1/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
1/5

Polsat przypomniał dziś kultowy „Dirty Dancing” z niezapomnianym Patrickiem Swayze. Historia jego  życia to gotowy materiał na wzruszający film… Na pozór miał wszystko: popularność, kochającą żonę, pieniądze i życie jak z bajki. Jednak po śmierci aktora na światło dzienne zaczęły wychodzić liczne sekrety dotyczące jego życia osobistego. Czyżby znana nam historia była jedynie ułudą, wykreowaną na potrzeby mediów?

Polecamy też: „Patrick Swayze odczuwał niewyobrażalny ból”. Gwiazda „Dirty Dancing” zdradza sekret z planu filmu wszech czasów

Kariera Patricka Swayze: Dirty Dancing i Północ-południe

Międzynarodową popularność przyniosła mu rola w ekranizacji powieści Johna Jakesa „Północ-południe”
z 1985 r., jednak świat pokochał go dopiero dwa lata później za rolę przystojnego instruktora tańca w „Dirty Dancing”. Otrzymał zresztą za nią nominację do Złotego Globu, zaś przebój „She's like the wind” nucą kolejne pokolenia widzów. Później powrócił jeszcze w świetnie przyjętym przez publiczność melodramacie „Uwierz w ducha” z Demi Moore w roli głównej.  Natomiast takie obrazy, jak „Na fali” z 1991 roku oraz komedia „Ślicznotki” (kolejna nominacja do Złotego Globu za rolę drag queen) tylko umocniły jego pozycję w pierwszej lidze światowej kinematografii.  Zwieńczeniem kariery było odsłonięcie przez Patricka Swayze gwiazdy w słynnej alei w Hollywood 18 sierpnia 1997 roku. Z kolei 7 lat później pojawił się jeszcze w „Dirty Dancing 2”, jednak film nie powtórzył sukcesu pierwszej części. Najgorsze przyszło jednak w 2008 roku...

Polecamy też: „Dirty Dancing” powraca po 30 latach! Kto zastąpi w remake'u kultowego filmu Patricka Swayze i Jennifer Grey?

Walka Patricka Swayze z rakiem: diagnoza, operacja, śmierć 

Wieść o tym, że Johnny z „Dirty Dancing” ma raka gruchnęła w mediach na początku 2008 roku. Od razu zaczęto mówić, że to wyjątkowo złośliwy i trudny do wyleczenia nowotwór trzustki. Cztery miesiące później przeszedł co prawda operację wycięcia części zaatakowanego przez raka żołądka, jednak nie przyniosła ona znaczącej poprawy. Łamiąca wiadomość spadła na fanów i rodzinę aktora w 2009 roku: Patrick Swayze odszedł 14 września o 10 rano w wieku 57 lat. Zgodnie z jego wolą ciało zostało poddane kremacji, zaś prochy rozsypano na ukochanym ranczu aktora w Nowym Meksyku.

Tak umierał Patrick Swayze

Był zmizerowany, na jego twarzy widać było strapienie wywołane chorobą, jego brzuch nabrzmiał od nagromadzonego płynu. Narzekał, że ma kostki spuchnięte jak stara kobieta. Lecz zawsze, gdy na niego patrzyłam, myślałam, że jest piękny" – pisała w wydanej po śmierci męża książce "The worth fighting for" Lisa. Choć oboje liczyli na to, że z czasem uda się zastosować nowoczesną terapię, która sprawi, że aktor wróci do zdrowia, czas był nieubłagany. We wrześniu 2009 roku aktor nie był już w stanie przyjmować chemioterapii. "Patrick wypowiedział swoje ostatnie słowa w piątek. A moje ostatnie brzmiały: "Kocham cię" i takie też były jego.", pisała Lisa. W ostatni poranek, był poniedziałek 14 września, żona położyła się obok umierającego męża. Wzięła go za rękę. Słuchała jego słabnącego oddechu. O godzinie 10 Patrick przestał oddychać.

Polecamy też: Kiedyś piękna „Baby”, dziś ofiara botoksu i operacji plastycznych. Zobaczcie, jak zmieniła się gwiazda „Dirty Dancing”!

Życie osobiste Patricka Swayze: małżeństwo, dzieci, nieślubny syn

W opinii wielu osób Patrick Swayze prowadził wyjątkowo przykładne życie. Przez 34 lata, aż do śmierci, był wiernym i kochającym mężem tancerki Lisy Niemi. Mimo tego, że to ona powinna być zazdrosna o sławnego partnera, aktor podkreślał w wywiadach, że było wręcz odwrotnie!

Przez lata byłem zazdrosnym mężem. Martwiłem się, że Lisa mogłaby mnie zostawić dla innego mężczyzny”, zwierzył się gwiazdor „Dirty Dancing” w jednym z wywiadów.

Choć ślub wzięli w 1975 roku, poznali się 5 lat wcześniej i jak wspominał aktor, początkowo Lisa Niemi kompletnie go ignorowała. Choć próbował znaleźć pocieszenie w ramionach innych kobiet, uczucie do pięknej tancerki nie dawało mu spokoju. W końcu marzenie Patricka Swayze o małżeństwie z ponętną blondynką spełniło się – ku rozpaczy jego najbliższej rodziny...

Sensacyjne doniesienia o ich małżeństwie ujrzały światło dzienne dopiero po śmierci gwiazdora. Jednak wierni fani wciąż zadają sobie pytanie, czy rewelacje mediów to próba zszargania opinii wdowy po Patricku Swayze czy może faktycznie jest ona wilkiem w owczej skórze. Sprawdźcie w naszej galerii, co pisano o relacji aktora i jego ukochanej żony już po jego śmierci! 

Polecamy także: Złamana kariera Jennifer Grey. Co stało się z kultową „Baby” z „Dirty Dancing”?

2/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
2/5

Patrick Swayze doświadczył przemocy z rąk żony?

Tuż po śmierci Patricka Swayze do mediów zaczęły docierać niepokojące informacje dotyczące jego toksycznej relacji z żoną. Serwis Radar Online informował, powołując się na osoby z otoczenia aktora (w tym jego bliską przyjaciółkę Charlotte Stevens, która podkreślała, że wiele razy namawiała go do wzięcia rozwodu), że od momentu, w którym zdiagnozowano u niego raka, doświadczał z rąk Lisy Niemi przemocy fizycznej. Wyznanie to było tym bardziej wstrząsające, że w trakcie walki z nowotworem Patrick Swayze niknął w oczach! Lisa Niemi miała również rozporządzać w tym czasie majątkiem męża i decydować, z kim będzie utrzymywał kontakt. Wszystko po to, aby nie wyszły na jaw kompromitujące ją fakty dotyczące znęcania się nad aktorem. Co więcej Stevens twierdziła, że w trakcie 34-letniego małżeństwa Patrick był przez Lisę wielokrotnie zdradzany.

Czarę goryczy przelało jednak to, że na kilka tygodni przed śmiercią aktora w kancelarii prawnej pojawiła się... zmieniona wersja testamentu gwiazdora, na mocy której nikt z jego bliskich, czyli matka, bracia i siostra, nie otrzymali ani centa z wycenianego na 40 milionów dolarów majątku! Jak nietrudno się domyślić, cała kwota po śmierci aktora trafiła na konto jego żony. 

Jednak najgorsze nastało po tym, jak wdowa odziedziczył bajońską sumę pieniędzy. Zaczęła bowiem na potęgę wyprzedawać majątek Patricka Swayze, łącznie z jego rzeczami osobistymi!

Lisa sprzedała wszystko, nawet mercedesa, którego kupił jej w prezencie Patrick”, zwierzała się zdruzgotana siostrzenica Swayze'ego, Danielle, na łamach Radar Online.

(na zdjęciu: Patrick Swayze w 1986 roku. Aktor miał wówczas 34 lata).

Polecamy też: Sugerowano by go spalić, a stał się hitem pokolenia. Kultowy „Dirty Dancing” właśnie skończył 30 lat

3/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
3/5

Wdowa po Patricku Swayze sprzedała jego ukochane ranczo

Apogeum niechęci rodziny Patricka Swayze do Lisy Niemi przypadło na 2015 rok, gdy okazało się, że obrotna wdowa... sprzedała jego ukochane ranczo Ranch Bizarro, na którym bliscy aktora planowali urządzić muzeum poświęcone Patrickowi. Tam też zostały rozsypane po śmierci jego prochy.

Nie wiem, ile ona jeszcze pieniędzy potrzebuje”, grzmiała w mediach siostrzenica gwiazdora.

Co gorsza, choć rodzina aktora złożyła ofertę kupna rancza, gdy tylko dowiedziała się o niecnych planach Lisy Niemi, ta kompletnie zignorowała ich prośbę i przez to posiadłość trafiła w ręce osoby postronnej.

(na zdjęciu: Patrick Swayze w 1995 roku)

Polecamy też: Kultowe jezioro z „Dirty Dancing" wysycha. Ale w nietypowy sposób

4/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
4/5

Wdowa po Patricku Swayze ponownie wyszła za mąż

Lisa Niemi 25 maja 2014 roku wyszła za mąż za... milionera z branży jubilerskiej, Alberta DePrisco. Gdy szum związany ze sprzedażą ukochanego rancza aktora przybrał w mediach ogromne rozmiary, zaczęła pokrętnie tłumaczyć, że nie miała pojęcia o planach urządzenia w tym miejscu muzeum poświęconego pamięci Patricka Swayze. Nikt w jej zapewnienia nie uwierzył.

Jej zachowanie to bolesny policzek dla fanów Patricka, a zatrzymanie dla siebie wszystkich pieniędzy ze sprzedaży rancza pokazuje, że ta kobieta ma serce z lodu”, skomentował dobitnie na łamach mediów całe zamieszanie jeden z przyjaciół aktora.

Rodzina Patricka Swayze podkreślała, że przecież Lisa Niemi jako żona milionera z pewnością nie może narzekać na brak pieniędzy. Jej zachowanie odczytano zatem jako wyraz czystego wyrachowania.

(na zdjęciu: Patrick Swayze w 2005 roku)

Polecamy też: Już wkrótce nowa wersja kultowego „Dirty Dancing”. Czym nas zaskoczy? Zobacz zwiastun!

5/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
5/5

Nieślubny syn Patricka Swayze

Ostatnio o Patricku Swayze zrobiło się głośno za sprawą doniesień o jego... nieślubnym synu! Ma być nim 44-letni Jason Whittle, który zapewnia, że jest owocem płomiennego romansu aktora z Bonnie Kay z początku lat 70. XX wieku. Była to podobno młodzieńcza miłość przyszłego gwiazdora. Matka długo ukrywała prawdę przed biologicznym ojcem i swoim synem, ponieważ była w innym związku. Teraz Jason Whittle domaga się testów DNA, które mają potwierdzić, że jest jednym ze spadkobierców majątku nieżyjącego aktora. 

(na zdjęciu: Patrick Swayze w styczniu 2009 roku, 4 miesiące przed śmiercią)

Polecamy też: Złamana kariera Jennifer Grey. Co stało się z kultową „Baby” z „Dirty Dancing”?

Wideo

Znamy już zwyciężczynie #BielendaBodyChallenge2018!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami numeru są Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!