ZE ŚWIATA SPORTU

To on zastąpił Kamila Glika w meczu z Chile! Kim jest Jan Bednarek?

Nie ma nawet 20 lat, a już robi karierę!

Gabriela Czernecka 8 czerwca 2018 21:02

Jan Bednarek nową gwiazdą polskiej piłki nożnej? Wszystko na to wskazuje. To on dziś zastępuje Kamila Glika w meczu Polska-Chile. Po raz pierwszy pokaże się w wyjściowym składzie Polski. Dzisiejszego wieczoru w Poznaniu wszystkie oczy kibiców zwrócone będą na niego. Kim jest Jan Bednarek? 

Jan Bednarek - kim jest ten, który zastąpi Kamila Glika?

Marzy by zagrać w Realu Madryt. Od ponad siedmiu lat intensywnie trenuje na piłkarskiej murawie. Zaczynał w Sokole Kleczew, a w 2011 roku przeszedł do MSP Szamotuły. Rok później trafił do Lecha Poznań, gdzie występował do 2017 roku. W międzyczasie na rok został wypożyczony do Górnika Łęczna. W ubiegłym roku podpisał kontrakt z angielskim klubem Southampton na pięć lat.

Jan Bednarek zadebiutował w reprezentacji Polski 4 września 2017 roku. Wówczas Polska wygrała z Kazachstanem 3:0. Rok wcześniej w Plebiscycie Piłki Nożnej został wybrany Odkryciem Roku.

Dziewczyna Jana Bednarka

Prywatnie Jan Bednarek jest już zajęty. Jego dziewczyną jest Julia Nowak. To początkująca modelka, która może pochwalił się nie tylko urodą, ale też dużą ilością obserwatorów w mediach społecznościowych. Piłkarz i modelka tworzą naprawdę piękną parę. Zobaczcie, jak się prezentują!

Wideo

Jak nosić najmodniejszy kolor lata?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami numeru są Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!