VIVA! Tylko u nas

Pierwsze fragmenty książki o Annie Przybylskiej! „Jak się ma naście lat, człowiek jest taki głupi”. Jaka była aktorka jako dziecko i nastolatka?

Weronika Kostyra 19 września 2017 22:00
Anna Przybylska, VIVA! 2008, main topic
Fot. Marek Straszewski

Pierwsza autoryzowana biografia Anny Przybylskiej ukaże się na rynku już 27 września. Odbyła się już jednak prapremiera i znamy coraz więcej fragmentów książki. Na jaw wychodzą nieznane i poruszające szczegóły życia pięknej aktorki, która odeszła zbyt wcześnie. Jej bliscy zawsze powtarzali, że miała w życiu niesamowite szczęście – urodę, talent, miłość i wspaniałą rodzinę. Wszystkie sukcesy przychodziły jej z łatwością. Kiedy zdecydowała, że zostanie aktorką, nic nie mogła stanąć jej na drodze…

Anna Przybylska jako nastolatka

Jak możemy przeczytać w książce Ania. Biografia Anny Przybylskiej napisanej przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, pierwszej autoryzowanej przez rodzinę biografii aktorki, Anna Przybylska jako bardzo mała dziewczynka chciałam zostać panią z peweksu. Potem liczyło się już dla niej tylko aktorstwo.

W jednym z wywiadów dla VIVY! przyznała, że w młodości była zbuntowana i uparta, aby osiągnąć swój cel:

„Jak się ma naście lat, człowiek jest taki głupi. Ja nawet teraz jestem zbuntowana. Tyle rzeczy mnie irytuje. Najchętniej tupnęłabym nogą i zatrzasnęła drzwi, ale dzisiaj już nie mogę tego zrobić, bo muszę być odpowiedzialna”.

Talent aktorski pokazała już w liceum, ale zanim została aktorką, rozpoczęła karierę modelki. Zgłosiła się na przesłuchanie i choć nie spełniała wszystkich warunków, została przyjęta. Od zawsze zwracała uwagę swoją urodą. Z nowej biografii wydawnictwa Agora dowiadujemy się, że rodzice Ani początkowo byli zaniepokojeni jej decyzją, ale zgadzają się pod warunkiem, że jej oceny w szkole nie pogorszą się.

„Modeling to świat, którego wcześniej nie znała. Do tej pory żyje raczej w schemacie dom-szkoła-dom. Od razu maksymalnie się angażuje, sama robi sobie dodatkowe treningi. Przed pokazem Michała Starosta w Teatrze Miejskim w Gdyni chodzi po domu z rurą od parasola ogrodowego, by ćwiczyć wyprostowane plecy, i omal nie rozbija przy tym mebli. Ale długo nikt nie traktuje jej »modelowania« na serio. Do czasu”, czytamy w biografii.

Biografia Anna Przybylska okładka
Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: „Każdy facet marzy o takiej kobiecie…”, tak Annę Przybylską wspomina Cezary Pazura! Czego jeszcze dowiemy się z nowej książki o aktorce?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!