Zobaczcie, jak się zmienili!

Weronika Kostyra 22 listopada 2018 13:01

Stacje telewizyjne co chwilę zaskakują nas nowymi, coraz bardziej wymyślnymi programami i aż trudno sobie wyobrazić, że nie zawsze tak było. Big Brother, który w 2001 roku wszedł na antenę TVN był prawdziwą rewolucją. Można powiedzieć, że zarówno ten program jak i Agent emitowany w podobnym czasie,  na zawsze zmieniły oblicze telewizji. Tak jak i ich bohaterowie...

Pierwsza edycja Big Brothera

Piętnastu uczestników zostało zamkniętych na 15 tygodni w luksusowym domu, ale za to bez kontaktu ze światem zewnętrznym i pod stałą obserwacją kamer. Musieli przy tym wypełniać zadania od niewidzialnego Wielkiego Brata. Prowadzącymi byli Martyna Wojciechowska i Grzegorz Miecugow, a nagrodą dla zwycięzcy - pół miliona złotych. Zmagania uczestników w pierwszej edycji show oglądali niemal wszyscy. Każdy kolejny odcinek bił rekordy popularności. Ostatni, finałowy oglądało 10 mln widzów – był to najchętniej oglądany program w 2001 roku.

Show wywoływało wiele kontrowersji. Pojawiały się głosy, że naruszona została granica prywatności uczestników, którzy jednak zgłosili się do programu dobrowolnie, skuszeni wizją sławy i bogactwa... Specjaliści tłumaczyli, że popularność show wynikała z naturalnej skłonności człowieka do podglądania życia innych. Obecnie ułatwia nam to internet i media społecznościowe, wtedy robił to Big Brother.

W czasie pięciu polskich edycji przez dom Wielkiego Brata przeszły dziesiątki uczestników, z których część zrobiła potem ogromną karierę. Dziś większość z nich nie ma już nic wspólnego z mediami... Zobaczcie się jak zmienili! 

1/9
Big Brother
Copyright @East News
1/9

Tak wyglądali bohaterowie pierwszej edycji show w 17 lat temu

2/9
Janusz Dzięcioł, Big Brother
Copyright @East News
2/9

Janusz Dzięcioł, z zawodu strażnik miejski, zwyciężył pierwszą edycję Big Brothera. Tu z jego prowadzącą, Martyną WojciechowskąPo zakończeniu programu próbował swoich sił w polityce i został posłem na sejm.

3/9
Manuela Michalak, Big Brother
Copyright @East News
3/9

Manuela Michalak przez pewien czas kontynuowała karierę telewizyjną – została współprowadzącą program „Maraton uśmiechu”. Niedawno powróciła na ścianki, jednak na co dzień prowadzi firmę, która dystrybuuje  między innymi przedłużane włosy.

4/9
Klaudiusz Ševković, Big Brother
Copyright @East News
4/9

Klaudiusz Ševković po zakończeniu Big Brothera  parał się wieloma zajęciami. Prowadził w TVN program "Wielka niespodzianka Klaudiusza" i reklamy w Telezakupach Mango. Kandydował też do Parlamentu Europejskiego, był radnym, a później także prezesem klubu sportowego. Napisał książki kucharskie!

5/9
Małgorzata Maier, Big Brother
Copyright @East News, malgorzatamaier.pl
5/9

Małgorzata Maier prowadziła dwa programy telewizyjne „Dom pełen pomysłów” oraz „Kto Was tak urządził”? Później porzuciła karierę telewizyjną i zaczęła projektować ubrania. Prowadzi też własny sklep.

6/9
Alicja Walczak, Big Brother
Copyright @East News
6/9

Alicja Walczak niemal w ogóle się nie zmieniła! Porzuciła jednak mocny makijaż. Przeszła też przemianę duchową i napisała książkę "Piękno duszy".

7/9
Piotr Lato, Big Brother
Copyright @East News
7/9

Z kolei Piotr Lato skupił się na karierze muzycznej.

8/9
Monika Sewioło, Big Brother
Copyright @East News
8/9

Monika Sewioło próbowała swoich sił jako wokalistka i wystąpiła na okładce magazynu „Playboy”. Pamiętacie jeszcze innych swoich ulubionych uczestników?

9/9
Gulczas, Big Brother
Copyright @East News
9/9

My kojarzymy jeszcze jednego! Gulczas, czyli Piotr Gulczyński był jednym z bardziej lubianych uczestników show. To do niego odnosił się tytuł filmu nakręconego przez uczestników Big Brothera „Gulczas, a jak myślisz?”. Stworzył też własną markę piwa „Gulczas”. Czekacie na powrót programu?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Dorota Wellman w naprawdę mocnej rozmowie z Aleksandrą Kwaśniewską!