ZE ŚWIATA FILMU

Niekwestionowana ikona kina i symbol seksu. Sophia Loren obchodzi 83. urodziny! EKSKLUZYWNE VIDEO

Roman Praszyński, Dawid Ziemba 20 września 2017 12:45

Sophia Loren uważana jest za jedną z najpiękniejszych aktorek wszech czasów. Zarówno jej uroda, jak i legenda, zdają się nie przemijać. Jak dziewczyna wychowana w slamsach niedaleko Neapolu stała się ikoną kina? 

Polecamy: 81-letnia Sophia Loren jako włoska mamma. Dolce & Gabbana zatrudnili trójkę laureatów Oscara

Sophia Loren obchodzi 83. urodziny!

Sophia Loren, czyli niekwestionowana gwiazda kina i jedna z najsłynniejszych włoskich aktorek. Na swoim koncie ma masę niezapomnianych aktorskich kreacji, docenianych przez krytyków na całym świecie. Zagrała m.in. w „Matce i córce” i „Małżeństwie po włosku” Vittorio De Siki, a także „Pret-a-Porter” Roberta Altmana. W 1991 roku otrzymała Oscara honorowego za całokształt twórczości aktorskiej. Sophia Loren przyczyniła się nie tylko do rozwoju kina, ale miała również ogromny wpływ na kształtowanie współczesnego wizerunku kobiet. Krągłe biodra, talia osy, ponętny głos i bujna fryzura - nic dziwnego, że szybko okrzyknięto ją seksbombą! Każda kobieta chciała wyglądać jak ona. Sama gwiazda twierdziła, że jej uroda to zasługa mamy, o której mówiła, że zawsze kojarzyła się jej z Gretą Garbo. 

Choć Sophia Loren jest już po 80-tce, nie zamierza zwolnić. W wywiadach opowiada, że „emerytura” to dla niej „okropne słowo”. Dziś Sophia Loren obchodzi 83. urodziny, a takiego wyglądu może jej pozazdrościć niejedna kobieta!

Zobaczcie nasze ekskluzywne video! 

Polecamy: Sophia Loren kończy 82 lata! Przypominamy najseksowniejsze zdjęcia włoskiej gwiazdy

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!