Viva.pl

O TYM JEST GŁOŚNO

Hugh Jackman ma nawrót raka! Aktor przeszedł poważną operację. Jaki jest jego stan?

Konrad Szczęsny 17 lutego 2017
Hugh Jackman, rak skóry, Hugh Jackman rak
Fot. Getty Images/Instagram

Hugh Jackman miał nawrót raka. Aktor po raz pierwszy trafił na stół operacyjny w związku z nowotworem skóry w 2013 r. To już piąty raz, gdy schorzenie powraca. We wzruszającym wpisie do internautów gwiazdor apeluje o nie lekceważenie pierwszych objawów choroby.

 

Polecamy też: Cały świat śledzi jej walkę z rakiem na Instagramie. Shannen Doherty się nie poddaje!

 

Hugh Jackman walczy z nowotworem

Jak informuje CNN to już piąty raz, gdy choroba powróciła. Aktor znany przede wszystkim z roli Wolverine z serii o „X Menach” znów poddał się zabiegowi usunięcia komórek nowotworowych z nosa.

Na swoim Instagramie Jackman opublikował wpis, w którym poinformował fanów i media o nawrocie choroby i o tym, że dzięki częstym kontrolom, badaniom i wizytom u lekarza wszystko skończyło się dobrze. Przestrzegł również fanów, by zawsze stosowali kremy z filtrem, dzięki czemu znacznie zmniejszą ryzyko zachorowania na raka.

„Kolejna komórka rakowa. Dzięki regularnym badaniom i świetnym lekarzom, wszystko jest w porządku. Wygląda to gorzej z plastrem niż bez! Używajcie kremów do ochrony przed słońcem!”, napisał Hugh Jackman.

Hugh Jackmana walka z rakiem

W 2013 r. aktor zbagatelizował pierwsze objawy nowotworu skóry. Myślał, że zmiany, które zaszły na jej powierzchni są wynikiem walk, jakie stoczył w trakcie kręcenia jednego z filmów. Jednak po pokonaniu raka po raz pierwszy co trzy miesiące poddaje się regularnym kontrolom. Podejrzewa się, że nowotwór powrócił, gdyż aktor opalał się bez użycia kremów z wystarczająco dużym filtrem.

Hugh Jackman o walce z rakiem

W wywiadzie dla People.com Hugh Jackman przyznał, że zmiany skórne w 2013 r. jako pierwszy zauważył jego charakteryzator, później uwagę na nie zwróciła również wizażystka, zaś na końcu żona. Zaniepokojony udał się do lekarza. Tam usłyszał diagnozę: nowotwór podstawnokomórkowy. Choć był w dużym szoku, szybko poddał się zabiegowi usunięcia komórek rakowych.

W Australii to częste przypadki. Kiedy dorastałem, nigdy nie używałem kremów ochronnych, więc byłem głównym kandydatem. Starałem się zachować spokój. Było jednak trudno (...)”, powiedział Hugh Jackman w rozmowie z People.com. 

Od tamtej pory aktor dużo opowiada o swojej chorobie i namawia innych ludzi, by nie tylko wnikliwie obserwowali własną skórę, lecz także by jak najszybciej reagowali na wszelkie, nawet najmniejsze zmiany, jakie na niej zauważą.

 

Polecamy też: „To nie piersi czynią nas kobietami”. Po niezwykłej akcji całe USA mówi o tych Amazonkach

Wideo

4 różne kobiety, miasta, osobowości...

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Zobacz wyjątkową sesję, w której po raz pierwszy wystąpiły razem „królowe sieci”!