DAMIAN DUDA 26 września 2017 19:00
1/10
Kora, Dawid Podsiadło, main topic
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM, Łukasz Ziętek / Serwis Sony Music Poland
1/10

Dawid Podsiadło zszokował wszystkich swoim wyznaniem. Młody artysta, który swoją karierę rozpoczął w programie „X-Factor’’, przyznał, że „czuje się strasznie przygnębiony i zagubiony’’. Czy tym samym muzyk powiedział publicznie, że ma depresję? Z tą chorobą zmaga się coraz więcej młodych ludzi. Ciągły bieg, wyścig szczurów, coraz większa presja społeczeństwa... — to zaledwie część czynników, które przyczyniają się do tej choroby. Gwiazdy niejednokrotnie w wywiadach mówiły wprost, że zmagały się z depresją. 

Oto gwiazdy, które przyznały się do depresji! 

Przeczytaj też: „Czuję się strasznie przygnębiony i zagubiony’’. Czy Dawid Podsiadło ma depresję?

2/10
Małgorzata Foremniak
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/10

Małgorzata Foremniak wyznała, że jej również przyszło się zmierzyć z tą ciężką chorobą. „Moja depresja była moją sprawą. Bywało tak, że ciężko było mi wyjść z domu’’, wyznała aktorka w rozmowie z Magdaleną Kuszewską dla magazynu PANI.

Przeczytaj też: Małgorzata Foremniak: „Moja depresja była moją sprawą. Bywało tak, że ciężko było mi wyjść z domu’’

3/10
Danuta Stenka
Copyright @
3/10

Budziłam się rano i zanim otworzyłam oczy, chciało mi się płakać. Jakbym straciła sens życia. Smutek się nasilał, czułam, jak spadam na dno’’, powiedziała Danuta Stenka w jednym z wywiadów. 

4/10
Maria Peszek
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/PHOTO-SHOP.PL
4/10

W głośnym wywiadzie, którego Maria Peszek udzieliła tygodnikowi „Polityka’’, artystka przyznała się, że przez długi czas uważała, że jej życie nie ma sensu.  „Czułam się, jakby ktoś mi wyjął wtyczkę z kontaktu. Przez rok wszystko było bólem i chaosem. Chciałam umrzeć’’, wyznała wokalistka. Osobą, która pomogła jej wyjść z depresji, był partner artystki. 

5/10
Justyna Kowalczyk, Viva!
Copyright @Jacek Poremba
5/10

O wywiadzie, w którym Justyna Kowalczyk przyznała się, że zmaga się z depresją, mówiła cała Polska. „Walczę z ciągłymi nudnościami, zasłabnięciami, gorączkami po 40 stopni, z lękami (...). Bywały takie dni, gdy jedynym widokiem był sufit w pokoju. Gdy nie miałam siły ani chęci wstać z łóżka, a jedynym pytaniem było: »po co?« (...). Reagowałam utratami świadomości, jeszcze większymi nudnościami, trzęsawkami i lękami", wyznała Kowalczyk w rozmowie z serwisem Sport.pl. 

6/10
Adele
Copyright @materiały prasowe
6/10

Adele w rozmowie z magazynem „Vanity Fair” wyznała, że miała depresję poprodową. „Czułam, że nie nadaje się do roli matki. Miałam myśli, że decyzja o posiadaniu dziecka, była najgorszą jaką podjęłam w całym życiu. Boję się mieć więcej dzieci, miałam depresję poporodową, strasznie mnie to przerażało i z nikim od tym nie rozmawiałam (...) Któregoś dnia zadzwoniłam do przyjaciółki i powiedziałam: Ku**a, nienawidzę tego. Wtedy ona się rozpłakała i przyznała: Ku**a, ja też! W końcu obiecałam sobie, że będę sobie dawać jedno popołudnie w tygodniu na robienie czego ku**wa będę tylko chciała’’, powiedziała artystka. 

7/10
Kasia Kowalska, metamorfoza Kasi Kowalskiej, ile lat ma Kasia Kowalska
Copyright @East News
7/10

Kasia Kowalska w jednym z wywiadów przyznała, że cierpi na anhedonię, czyli brak zdolności odczuwania satysfakcji i zadowolenia z życia. „Dla mnie szklanka może być do połowy pełna, ale za to wypełniona trucizną. Mam taka naturę, że zawsze widzę ciemne strony (...). Nie umiem się do końca niczym cieszyć’’, wyznała artystka. 

8/10
Kayah, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Piotr Porębski/Metaluna
8/10

W rozmowie z Romanem Praszyńskim dla magazynu VIVA! Kayah przyznała się, że przez pół roku zmagała się z inną odmianą depresji. „Przez pół roku miałam depresję poporodową. Mój syn płakał cały czas, przez pierwszy rok nie spał ani jednej nocy. Byłam wykończona. A to był szalony czas sukcesu płyty z Bregovićem. Słaniałam się na nogach. Było mi bardzo trudno, ale czego się spodziewać? Mój syn ma temperament po rodzicach. Jeszcze jak był w brzuchu, ja skręcałam w prawo, a on w lewo. Jego nastoletni bunt też mi dał nieźle w kość. Cieszę się, że teraz się uspokoił. Bardzo pomogła jego miłość. Zakochał się i wszystko jak ręką odjął’’. 

9/10
Edyta Bartosiewicz promuje nową płytę Renovatio. Nowa płyta Edyty Bartosiewicz Renovatio. Edyta Bartosiewicz 2013
Copyright @
9/10

Edyta Bartosiewicz w 2013 r. przyznała się, że przez lata zmagała się z depresją. „W tym roku kończę ośmioletnią psychoterapię. Wcześniej wstydziłam się jako osoba publiczna prosić o pomoc. Pokazać się jako ta słaba, nic niewarta, kulejąca’’, wyznała piosenkarka. 

10/10
 	Kora, Viva! listopad 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
10/10

Legenda polskiej muzyki Kora również zmagała się z depresją. Jak twierdzą osoby z jej otoczenia, artystka musiała przełożyć premierę swojego albumu ze względu na problemy zdrowotne. 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Narodziny gwiazdy, czyli Julia Wieniawa o trudnych wyborach i drodze do sukcesu. Plus Wielki Horoskop na 2019 rok!