Viva.pl

1/9
Agnieszka Chylińska, Andrzej Wajda, Szymon Majewski, Edyta Górniak, gwiazdy bez matury
Copyright @Adam Pluciński / Warner Music Poland/East News/Robert Wolański/Marlena Bielińska
1/9

Dziś Dzień Nauczyciela, a my odpowiadamy na pytanie: czy aby odnieść sukces, trzeba odebrać staranną edukację? Przykład tych gwiazd pokazuje, że nie! Wkrótce rozpocznie się sezon maturalny, stąd w mediach wiele mówi się o gwiazdach, które ją zdają lub tych, które... nigdy do egzaminu dojrzałości nie podeszły. Dlaczego?

Polecamy też: Czy w show-biznesie przyjaźń jest możliwa? Oni udowadniają, że tak!

Gwiazdy, które nie mają matury: Górniak, Kayah, Wajda

Edyta Górniak, Kayah a nawet... Andrzej Wajda! Oni nie zdawali egzaminu maturalnego, jednak nikt nie podważa ani ich dorobku artystycznego i wkładu w rozwój polskiej kultury, ani talentu, ani życiowej mądrości. Powodów, dla których zakończyli edukację na tym a nie innym etapie jest wiele. Jedni z powodu sytuacji politycznej, inni (i to zdecydowana większość!) z powodu wielu zobowiązań zawodowych – nauka kolidowała w ich przypadku z trasami koncertowymi, nagrywaniem płyt czy też innymi obowiązkami , będącymi konsekwencją odniesienia sukcesu.

Co gwiazdy mówiły o powodach, dla których nie przystąpiły do egzaminu dojrzałości? Sprawdźcie!

Polecamy też: Na kogo może liczyć Dorota Wellman i z kim gra w squ­asha Kamil Durczok? Gwiazdy o przyjaźni!

2/9
Agnieszka Chylińska, Forever Child
Copyright @Adam Pluciński / Warner Music Poland
2/9

W trakcie gali rozdania Fryderyków w 1996 r. Agnieszka Chylińska wykrzyczała ze sceny słynne „nauczyciele... fu*k off”, co odbiło się w mediach szerokim echem. Niewiele osób dziwi zatem, że nigdy nie przystąpiła do egzaminu maturalnego. Ma to oczywiście związek z rozpoczęciem kariery w młodym wieku, wieloma trasami koncertowymi oraz nagrywaniem kolejnych płyt. W 2015 r. pojawiły się jednak plotki, że wokalistka chce uzupełnić braki w edukacji. Ona jednak owych rewelacji nigdy nie skomentowała.

Polecamy też: Agnieszka Chylińska wystąpiła na Sopot SuperHit Festiwal! Fani nie są zachwyceni... jej wyglądem

3/9
Edyta Górniak
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
3/9

Edyta Górniak była uczennicą Technikum Ogrodniczego w Prószkowie (woj. opolskie), zaś później Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku. Jednak edukację przerwała, gdy była w III klasie, ze względu na próby i występy w musicalu Metro Janusza Józefowicza. Artystka wiele razy żartobliwie podkreślała, choćby w trakcie występów na scenie, że gdyby nie kariera muzyczna... zostałaby technikiem pszczelarzem!

Polecamy też: Doda, Markowski, Górniak. Ile gwiazdy zarabiają na koncertach?

4/9
Szymon Majewski, VIVA! 2010
Copyright @Robert Wolański
4/9

Szymon Majewski również miał problem z zaliczeniem egzaminu maturalnego. Jak przyznał w wywiadach, jego możliwości przerósł egzamin... z matematyki. W kolejnych latach, na skutek rozpoczęcia kariery w radio i telewizji, na kolejne podejście do matury showmanowi zabrakło czasu.

Polecamy też: Czy zawsze jest pijany? I czy umie robić rurkę z języka? My pytamy, Szymon Majewski odpowiada!

5/9
Andrzej Wajda, najlepsze cytaty
Copyright @East News
5/9

Mało osób wie, że również... Andrzej Wajda nie podszedł do egzaminu maturalnego. Wszystko z powodu sytuacji politycznej w kraju. Genialny reżyser uczęszczał w trakcie okupacji na tzw. tajne komplety i zdał jedynie „małą maturę” (dzisiaj porównać by ją należało do egzaminu gimnazjalnego). Sprawa wyszła na jaw, gdy wysłał do Daniela Olbrychskiego list z gratulacji po obronie pracy magisterskiej.

Nie jest godny wręczyć Ci tytułu magistra ten, kto sam nie ma nawet matury...” napisał wówczas reżyser.

Polecamy też: „Trzeba w życiu dużo rzeczy zrobić, żeby po śmierci ze trzy zostały”. 10 najlepszych cytatów Wajdy

6/9
Robert Gawliński
Copyright @Krzysztof Opaliński
6/9

Robert Gawliński zakończył edukację w wieku 19 lat. Co prawda może pochwalić się ukończeniem szkoły średniej, jednak nigdy nie podszedł do egzaminu maturalnego, ze względu na rozwój kariery muzycznej.

Polecamy też: „Rockandrollowcy chleją i wciągają wszystko, jak leci!”. A czy Robert Gawliński wiedzie życie rockmana?

7/9
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
7/9

O edukacji Dawida Kwiatkowskiego dwa-trzy lata temu mówiło się bardzo dużo. Głównie dlatego, że gwiazdor młodego pokolenia bardzo szybko osiągnął sukces i nie stronił od takich uciech, jak papierosy czy alkohol. Okazało się, że intensywny tryb życia uniemożliwił mu ukończenie szkoły...

Musiałem uciec ze szkoły dwa lata przed jej zakończeniem. Miałem 18 lat, mieszkałem już w Warszawie i po pół roku przerwy chciałem wrócić do szkoły. „Chodziłem" do szkoły przez internet. Codziennie wysyłano mi materiały do nauki, a ja musiałem odsyłać im odpowiedzi. Po roku miałem się pojawić na egzaminach. Dostałem e-mailem terminy egzaminów i okazało się, że pokrywają mi się z koncertami. Nie dało się tego odwołać, ponieważ umowy były już podpisane. W szkole nie rozumieli, jak to jest, że skoro nie ma mnie przez cały rok, to przecież mogę przyjść w ten jeden jedyny dzień. Nie mogłem nic z tym zrobić. To była moja ostatnia próba – wyznał Dawid Kwiatkowski rok temu w wywiadzie dla „Vivy!".

Polecamy też: Z kim ćwiczą Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski i Nergal? Oto 6 najpopularniejszych trenerów gwiazd

8/9
Copyright @Magda Wunsche & Samsel
8/9

Również Kayah zwierzyła się w jednym z wywiadów, że nie ma matury!

Tak się złożyło, że tuż przed maturą weszłam do studia, nagrywałam swoją pierwszą płytą i niestety matura już mnie ominęła. Później jeszcze raz dokonałam próby podejścia, próbowałam się uczyć wieczorowo, ale jakoś sytuacja ławkowa mnie nie nęci. Może nie powinnam się przyznawać do takich rzeczy. Mój syn zawsze na pytanie: Uczysz się? Jesteś gotowy do szkoły? Zawsze odpowiada: „Daj spokój, Albert Einstein, Steve Jobs rzucili szkołę”. Więc ja też rzuciłam szkołę”, wyznała w programie "Pytanie na Śniadanie" piosenkarka.

Polecamy też: „Walczę jednak, mam lepsze i gorsze momenty”. Kayah otwarcie o swojej chorobie w nowym numerze „Urody Życia”

9/9
Paulina Młynarska
Copyright @Krzysztof Opaliński
9/9

Także Paulina Młynarska nie podeszła do egzaminu maturalnego, czego nigdy nie ukrywała. Wszystko dlatego, że jej kariera nabrała rozpędu, gdy miała zaledwie 16 lat. Wyjechała wówczas do Francji, gdzie zagrała w serialu erotycznym „Różowa seria”. W 1990 ukończyła Education Camp w Paryżu i zdobyła podstawowe wykształcenie:

– [...] wtedy musiało być: szkoła, matura, studia, a jak nie, to jest się wykolejeńcem. No to jestem trochę wykolejeńcem: nie zrobiłam matury, nie ukończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą – mówiła w wywiadzie dla VIVY!.

Nie mam poczucia, że brak matury przeszkodził mi w czymś w życiu. Jestem wykształcona, oczytana. Otoczenie nie wyrzucało mi, że nie mam papierka”, podkreślała dziennikarka w innym wywiadzie.

Polecamy też: „Pigułka gwałtu powinna być objęta pełną refundacją NFZ”. Paulina Młynarska znowu prowokuje

Inne gwiazdy, które przyznały się do braku matury, to m.in. Maciej Maleńczuk, Zbigniew Hołdys, Kamil Bednarek czy Robert Kubica.

Wideo

Jaki jest sekret stylu Brigitte Macron?

Polecamy

Top