ZE ŚWIATA KULTURY

Za nami czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”. Kto pojawił się na wydarzeniu?

VIVA! 19 października 2017 08:15
Festiwal Marii Czubazek, Polanica Zdrój
Fot. materiały prasowe

Kilka dni temu w Polanicy-Zdrój odbyła się czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”. Kto pojawił się na festiwalu? Czym to niezwykłe wydarzenie zaskoczyło nas tym razem?

Zobacz też: Maria Czubaszek: "Uważam, że śmierć to już po balu". Przypominamy sesję i cytaty z VIVY!

Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdrój. Kto wystąpił?

13-15 października w Teatrze Zdrojowym odbyło się wyjątkowe wydarzenie - czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek, którego pomysłodawcą jest dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Założeniem organizatorów jest upowszechnianie twórczości mistrzyni słowa, królowej polskiej satyry, wspaniałej pisarki, autorki tekstów i dziennikarki. Była jedną z najbarwniejszych osobowości radia i telewizji. Swoim nieposkromionym poczuciem humoru potrafiła rozbroić każdego, nawet w politycznych sporach. Mówiła, że „śmierć to już po balu”.  Do wszystkiego potrafiła podejść z dystansem, czym skradła serca milionów fanów.

„Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Artystycznych, ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką”, wyjaśnia Hirek Wrona.

Przeczytaj: Maria Czubaszek: "Uważam, że śmierć to już po balu". Przypominamy sesję i cytaty z VIVY!

Festiwal Marii Czubazek, Polanica Zdrój
Fot. materiały prasowe

W trakcie tegorocznej edycji wystąpili m.in.: Kayah, Artur Andrus, Paweł Domagała, Michał Kempa, Bohdan Łazuka, Stanisława Celińska, a także Wojciech Waglewski. Wydarzenie przyciągnęło tłumy gości, a sala została wypełniona po brzegi. Nie mogło być inaczej! Artyści polskiej sceny wspominali życie i twórczość Marii Czubaszek.

Spotkanie Autorskie, Maria Czubaszek, ksiażka o Marii Czubaszek, Krystyna Pytlakowska, Wojciech karolak
Fot. materiały prasowe

Kayah podczas koncertu galowego

Zobacz także: „Bez Marysi głupieję”. Wojciech Karolak w najnowszej VIVIE! wspomina ukochaną żonę, Marię Czubaszek

Na festiwalu nie mogło zabraknąć autorów książki „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”, która niedawno pojawiła się na rynku. Wojciech Karolak szczerze podzieli się swoimi wspomnieniami i po raz pierwszy wyraził wszystkie uczucia jakie żywił do żony, którą nazywał „Zajączką” z Krystyną Pytlakowską. Zawarte w książce anegdoty tworzą obraz pięknej miłości pełnej humoru. Szczególnie poruszająca jest część opisująca życie Wojciecha Karolaka po śmierci ukochanej.

Spotkanie Autorskie, Maria Czubaszek, ksiażka o Marii Czubaszek, Krystyna Pytlakowska, Wojciech karolak
Fot. materiały prasowe

Krystyna Pytlakowska i Wojciech Karolak podczas festiwalu w Polanicy-Zdrój. Spotkanie z czytelnikami

Zobacz też: Wzruszające szczegóły ich niezwykłego związku: książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe”

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Makijaż glow, który doda ci blasku

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.