Ikony kina i niesamowita historia w tle. Festiwal Filmowy w Wenecji dobiega końca! EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Marcin Ziółko, Piotr Wojtasik

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to jedna z najstarszych i najważniejszych imprez w świecie kina. W tym roku, podczas 74 edycji, o główną nagrodę festiwalu, Złotego Lwa, walczyło aż 21 dzieł. Jury przewodniczyła aktorka Annette Bening, a w funkcji gospodarza-prowadzącego wystąpił 30-letni włoski aktor Alessandro Borghi.  Tegoroczny festiwal dobiega jednak końca... Oto małe podsumowanie!

 

Polecamy: Jerzy Skolimowski po raz kolejny doceniony w Wenecji! Poza nim w selekcji brak Polaków. A jak było dawniej?

 

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji: nagrody

 

Złoty Lew to najważniejsza nagroda, jaka jest przyznawana podczas Festiwalu w Wenecji. Otrzymuje ją najlepszy film spośród tych wyselekcjonowanych w konkursie głównym. Podobno jednym z faworytów krytyków i publiczności przepytywanych przez redakcję CiakaTrzy billboardy za Ebbing, Missouri w reżyserii Martina McDonagha. Oprócz tej nagrody mamy również Srebrnego Lwa, którego otrzymuje reżyser jednego z filmów, które zostały wytypowane w konkursie głównym. Aktorki i aktorzy będą konkurować o tzw.  Puchar Volpi, czyli nagrody aktorskie.

 

Polecamy także: Kim jest prowadzący festiwal filmowy w Wenecji? 

 

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji: wyniki i laureaci

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2017 rozpoczął się 30 sierpnia, a zakończy się już dzisiejszego wieczoru, 9 września. Decyzję o tym, kto zostanie uhonorowany nagrodami podczas Festiwalu w Wenecji podejmie dziwięcioosobowe jury, w skład którego weszli m.in: Edgar Wright (reżyser „Baby Driver”) i brytyjska aktorka Rebecca Hall (znana min. z filmu „Vicky Cristina Barcelona”). O tym, kto zdobędzie Złotego, a kto Srebrnego Lwa, przekonamy się już podczas uroczystej gali zamknięcia 74. festiwalu. Tymczasem zobaczcie, jak wygląda Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2017 od kulis! 

Polecamy: 5 najciekawszych miejsc w Wenecji

Byłeś kiedyś w Wenecji?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE