WSPOMNIENIE

Fani nie zapomnieli! Na grób Kory codziennie przynoszą świeże kwiaty i znicze…

Artystka zmarła pod koniec lipca

Monika Katarzyna Krupska 17 września 2018 20:31
Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Pod koniec lipca w wieku 67 lat odeszła Kora. Wybitna polska artystka od kilku lat zmagała się z chorobą. „Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora", poinformowano w oświadczeniu na oficjalnym profilu Olgi Jackowskiej na Facebooku. 

Jak wygląda grób Kory?

Pogrzeb artystki odbył się kilka dni później, 8 sierpnia. Artystka spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pożegnała ją rodzina, przyjaciele, znajomi, osoby ze świata mediów i tłumy fanów. „Kora była osobą z krwi i kości. Była aktywna do samego końca, kochała życie i nie bała się śmierci”, wyznał Kamil Sipowicz, mąż ikony. Ceremonia miała charakter świecki. Z głośników wybrzmiewały największe utwory Mannamu, m.in. Mówią, że miłość mieszka w niebie i Się ściemnia. 

Ponad miesiąc po pogrzebie Olgi Jackowskiej jeden z dzienników udał się na miejsce spoczynku gwiazdy. Okazuje się, że nie brakuje tam świeżych kwiatów, w zniczach wciąż płonie ogień. Gesty oznaczają jedno - fani, przyjaciele, rodzina - nikt nie zapomniał. Nam wciąż jest bardzo przykro.  

Grób Kory
Fot. AKPA

Grób Kory
Fot. AKPA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!